Najlepsze książki roku 2018 i małe podsumowanie


Zakończenie roku sprzyja podsumowaniom. Jeśli obserwujecie mój profil na Instagramie, wiecie już, że rozważałam (po raz kolejny) porzucenie bloga i permanentną ucieczkę z mediów społecznościowych,  ale rozstania nie są łatwe ;) 


Dzięki rozmowom z cudownymi osobami postanowiłam dać temu miejscu kolejny rok, ale ciągle na własnych zasadach. Medialne gierki, kłótnie i uczestnictwo w życiu dziesiątek grup nie są w moim stylu, dlatego nie znajdziecie mnie wśród piejących z zachwytu fanów autorów. Cenię prywatne rozmowy, kibicuję ulubionym twórcom, ale staram się zachowywać dystans. Są oczywiście osoby, którym to nie odpowiada, ale nie byłabym sobą, gdybym się tym przejmowała. Nie zamierzam mieszać życia prywatnego z wirtualnym i po prostu musicie to zaakceptować. Tyle tytułem wstępu.
 
Wracając do podsumowania:  w 2018 przeczytałam zdecydowanie mniej książek, zgodnie z filozofią slow reading staranie dobierałam lektury i bez wyrzutów sumienia porzucałam te, które w jakikolwiek sposób działały mi na nerwy czy też zwyczajnie męczyły. To była bardzo dobra decyzja, dlatego będę kontynuować podobne postępowanie w kolejnych miesiącach. Jak poza tym  wyglądał mój czytelniczy rok?

Popełniłam największy grzech czytelnika i zdradziłam papierowe strony na rzecz czytnika inkBook zaopatrzonego w Legimi. We wpisie niesponsorowanym opisałam zalety posiadania książek w abonamencie. 

Spełniłam kilka marzeń książkowych bliskich mi osób, napisałam dwa niezawodne poradniki prezentowe: dla kobiet i mężczyzn  i wniknęłam za kulisy wydawniczego świata, czytając przedpremierowe powieści, o których jeszcze usłyszycie. 

Objęłam patronatem medialnym 10 wspaniałych powieści, zarówno polskich jak i zagranicznych autorów i napisałam kilka rekomendacji do książek, które zdobyły moje serce. 

Poprowadziłam spotkanie autorskie z cudowną Magdaleną Majcher w warszawskim Empiku i z urzekającym Alkiem Rogozińskim w moim ulubionym liceum ogólnokształcącym. Oba spotkania na długo zapiszą się w mojej pamięci. 

Na koniec dzielę się z Wami prywatnym rankingiem najlepszych książek minionego roku. Poniższe publikacje mogę polecać w ciemno, żeby ułatwić Wam wybór podzieliłam je na kategorie według gatunków. Tytuły są podlinkowane, żebyście od razu mogli skoczyć do recenzji.

ROMANSPOWIEŚĆ HISTORYCZNAKRYMINAŁ

  • miejsce I Klub niewiernych duetu Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski
  • miejsce II Pionki Natalii Nowak-Lewandowskiej (patronat medialny)
  • miejsce III Testament Remigiusza Mroza
LITERATURA PIĘKNA

EROTYK I DARK ROMANS


  • miejsce I cykl Żywioły Magdy Mili: Tonąca w błękicie i Tańcząca w ogniu
  • miejsce II King T.M. Frazier
POWIEŚĆ OBYCZAJOWA 


LITERATURA FAKTU


A Wam jak minął rok? I jakie bestsellery przeczytaliście? Dajcie znać w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)