King – T.M. Frazier. Król wśród drętwej miernoty

książka, Wydawnictwo Kobiece, dark romans

T. M. Frazier okazała się odkryciem roku jeśli chodzi o romanse w kategorii dark. Co prawda pierwszy tom serii The King nie był tak mroczny, jak choćby od dawna obecny na rynku Dotyk ciemności, ale przyznam, że zawierał wiele surowych, szokujących, a nawet nieprzyjemnych momentów, perfekcyjnie zmiksowanych ze swego rodzaju romantyczną słodyczą. Sprzeczność? Być może, ale za to maksymalnie angażująca na poziomie emocjonalnym i do tego z zakończeniem wbijającym w fotel.


Autorka wykreowała typowego samca alfa, bogatego w dramatyczną przeszłość i uwikłanego w ciemne interesy. Złączyła jego losy z tajemniczą Doe, pozornie wystraszoną niczym młoda łania (doe z ang. łania) i stworzyła idealny przykład hate love, czyli związku opartego na wzajemnej nienawiści, powoli przeradzającej się w coś więcej. Niemal namacalna chemia między bohaterami sprawia, że podczas lektury powietrze aż iskrzy, a nagłe zwroty akcji powodują przyspieszenie tętna. Namiętność, przyciąganie, swoista niechęć, czyste, niemal zwierzęce pożądanie to uczucia, których doświadczają bohaterowie, a czytelnikowi pozostaje nieme obserwowanie napiętych relacji, co w efekcie wywołuje nieustanny głód czytania. Tej książki po prostu nie można odłożyć.

Rozbudowany, pikantny i ciekawy wątek romansowy to nie jedyny atut powieści. Na uwagę zasługują także intrygujące tajemnice, całkiem wiarygodnie przedstawione gangsterskie porachunki i obraz środowiska przestępczego handlarzy narkotyków oraz gangów motocyklowych. W książce wiele się dzieje, a autorka odkrywa karty stopniowo, prowadząc czytelnika przez zakazane tereny przestępczości zorganizowanej.

Sylwetki bohaterów, mimo że nieco przerysowane, intrygują i budzą ambiwalentne uczucia. Na uwagę zasługuje fakt, że Frazier wykreowała nie tylko ciekawych bohaterów dominujących, ale zadbała też o jakość postaci drugoplanowych. Ich charaktery są spójne, mocne i konkretne, a działania silnie umotywowane doświadczeniami z przeszłości. 

Podsumowując: King to doskonały początek niegrzecznej serii, która jest niczym pełen przygód rajd przez świat dark romansu. Dynamiczna akcja, zaskakujące rozwiązania fabularne, napięcie, mocne, brawurowe sceny i końcowy clifhanger czynią tę pozycję niezapomnianą przygodą. Poza namiętnym romansem możecie się spodziewać przesłania o wielkiej sile przyjaźni, lojalności i zemsty a także ciekawego portretu psychologicznego niejednoznacznego bohatera. Serdecznie polecam wielbicielom gatunku i wszystkim tym, których nie odstrasza wulgarny, dosadny język i kontrowersyjne ujęcie miłości.


Szczegóły
Tytuł: King
Autor: T.M. Frazier
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: The King, T I
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece 2017
Recenzja oficjalna dla portalu Duże Ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)