Tonąca w błękicie, Tańcząca w ogniu – Magda Mila. Erotyk roku


Za nami premiera Tonącej w błękicie i Tańczącej w ogniu, obie książki, mieszczące się w gatunku romans/erotyk dedykowane są dorosłym, świadomym czytelniczkom. Magda Mila otwarcie i bez pruderii pisze w nich o seksie, otwartych układach, trójkątach i innych wielokątach, niejednokrotnie łamiąc tabu i przekraczając wszelkie granice. To powieści z pewnością rozpalają zmysły, ale też budzą kontrowersje. Czy warto je przeczytać?

Magda Mila twierdzi, że erotyki dla każdej osoby mogą być czymś innym – oderwaniem od rzeczywistości, inspiracją, sposobem na podkręcenie atmosfery, czystą rozrywką, sztuką (więcej w wywiadzie). Po lekturze obu części cyklu w pełni się z nią zgadzam i każdego, kto poszukuje dobrej książki w tym gatunku bez wahania odsyłam po cykl Żywioły. To najlepiej napisane polskie powieści tego typu jakie przeczytałam w tym roku. Owszem, budzą ambiwalentne uczucia, czasem szokują i pokazują sceny, jakich próżno szukać w literaturze gatunku, ale autorce nie można odmówić lekkiego pióra, wiarygodności w kreowaniu postaci czy sytuacji, oraz inwencji twórczej. 

Tonąca w błękicie - zarys fabuły

Ona i oni. Atrakcyjna singielka, mężczyzna z tajemniczą przeszłością i współczesny Piotruś Pan. Układ bez zobowiązań i szalony seks w trójkącie. Przyjaźń, żądza, ekstaza.

Jednak kiedy troska wygrywa z podnieceniem, a czułość z potrzebą seksualnego spełnienia, dwoje z nich zakochuje się w sobie. Lila ucieka, bo boi się zaangażowania. Tomek broni się przed miłością, bo kiedyś zbyt cierpiał z jej powodu.

Czy podejmą właściwe decyzje? Czy Piotr zaakceptuje związek przyjaciół? Czy tajemnice przeszłości i dramatyczna teraźniejszość nie zabiją miłości Lili i Tomka?


Tańcząca w ogniu - zarys fabuły

Singielka, która nie uznaje związków i szuka spełnienia w przypadkowych przygodach.
On - wieczny chłopiec, dla którego życie jest nieustającą imprezą.
Uległa i dominator, podwładna i szef.
Powinni stworzyć układ idealny, ale życie nie zawsze pisze proste scenariusze.
Ewę spotyka tragedia, a Piotr boi się dorosnąć.
Spłoną w ogniu, który wzniecili, czy rozgrzeją nim swoje serca?


Magda Mila pisze o takim seksie, o jakim sama lubi czytać (to także zdradziła w wywiadzie, do lektury którego serdecznie zachęcam) i chyba dlatego idealnie trafia w upodobania czytelniczek. Nie chowa się za maską fałszywej pruderii i ma odwagę opisywać sceny, o których niektórzy jedynie wstydliwie myślą. To dlatego jej powieści ta mocno przemawiają do wyobraźni i poza doskonale zarysowanymi scenami erotycznymi posiadają wartką, wciągającą fabułę i poruszają moralno-etyczne dylematy. Bohaterowie powieści żyją swoim życiem, są zapamiętywalni, konkretni i barwni, a ich losy autentycznie ciekawią. Mimo pewnej schematyczności całość czyta się z wypiekami na twarzy i szaloną burzą w sercu. Gdzie leży granica osiągania przyjemności? Czy warto łamać zasady i czy strefa odczuwania przyjemności jest tylko tam, gdzie pojawiają się uczucia? Przeczytajcie ;)

Bezpośrednie słownictwo, otwartość, zabawa konwencją i namiętne sceny przeznaczone tylko dla dorosłych czytelników to wszystko czego możecie się spodziewać sięgając po książki autorki. I jeśli tylko taka tematyka Was interesuje, warto to zrobić. Magda Mila pisze lekko, dojrzale, obrazowo i wiarygodnie, a na dodatek potrafi wzbudzić w czytelniku emocje i ukazać niecodzienne oblicza miłości. W samej historii jest nieco sztampy, ale czy nie dla romantycznych uniesień sięgamy po takie książki? Serdecznie polecam wszystkim tym, dla których Pięćdziesiąt twarzy Greya to stanowczo za mało.

Szczegóły
Tytuł: Tonąca w błękicie, T I
Tańcząca w ogniu, T II
Cykl: Żywioły
Autor: Magda Mila
Wydawnictwo: Habanero Books 2018
Gatunek: erotyk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)