Klub niewiernych Agnieszka Lingas-Łoniewska, Daniel Koziarski


Już 10 października pojawi się w księgarniach kolejna wspólna książka pisarzy, którzy są jak yin i yang polskiej sceny literackiej, doskonale się uzupełniają i udowadniają, że najważniejsza we współpracy jest równowaga. Wrażliwość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej znakomicie stonowała surowy styl Daniela Koziarskiego, w wyniku czego powstała książka, jakiej długo nie zapomnisz. Klub niewiernych to nie tylko intrygujące postaci, dramatyczne zwroty akcji, ale też erotyka daleka od pobudzania zmysłów. Przeczytaj! 


Co w fabule piszczy?

Klub Niewiernych to miejsce w sieci, gdzie spotykają się spragnieni niezobowiązującego seksu. Ale seks bez konsekwencji może mieć... śmiertelne konsekwencje. Przekona się o tym kilka spragnionych mocnych wrażeń kobiet, które postanowią zaryzykować i spotkać się z pewnym przystojniakiem spotkanym na czacie.

Piotr, wzięty lekarz, nieustannie zdradza swoją piękną i inteligentną, ale coraz bardziej sfrustrowaną żonę. Tymczasem w życiu Justyny pojawia się ktoś, kto wydaje się ją rozumieć. Czy młoda kobieta podda się tej fascynacji? Jaką cenę zapłacą małżonkowie za dokonane przez siebie wybory?

Thriller psychologiczny duetu autorów przeczytałam już kilka tygodni temu, ale echo lektury nadal wybrzmiewa w moim umyśle. Klub niewiernych okazał się niepokojącą lektura, do bólu realną, pełną przyprawiających o dreszcze scen, brutalną i mocną, przemawiająca do wyobraźni za pomocą dramatycznych obrazów. Autorzy oddali powieści to, co w ich stylu najlepsze, a nawet poszli o krok dalej i postanowili zbadać wytrzymałość czytelnika. 

Książka stanowi swoiste studium rozpadu związku, zdrady i ludzkiej skłonności do zachowań ryzykownych. Bohaterowie prowadzą egzystencję nie mającą wiele wspólnego z moralną poprawnością. Oszukują, szukają podniet i realizują najbardziej szalone fantazje. To dlatego logują się do portalu zwanego Klubem niewiernych i tam poszukują spełnienia seksualnych fantazji, a przy okazji narażają to, co dla nich najcenniejsze... Właśnie tam spotykają się ze "sprawiedliwością" jaką chce wymierzać samozwańczy sędzia. Co z tego wyniknie? Musisz się przekonać osobiście, choć wnioski płynące z lektury mogą się okazać trudne do przełknięcia.

Autorzy zadbali o warstwę psychologiczną, dopracowali osobowości postaci, zadbali o ich motywacje i ciąg przyczynowo-skutkowy, a także skonstruowali fabułę, która nie tylko daje do myślenia, ale też pokazuje ogromną skalę ludzkiego zepsucia. Wszyscy, którzy znają pióro Koziarskiego, nie będą zdziwieni surowymi rozwiązaniami, prawdą wyzierającą z każdej strony i gorzką odsłoną natury człowieka. Miękkości nadała powieści literacka osobowość pisarki, choć nie mam pewności, czy tym razem Lingas-Łoniewska nie pozwoliła sobie na większe niż zazwyczaj szaleństwo. Wrażliwców ostrzegam, w powieści nie ma zbyt wiele romantyzmu, jest za to miłość, której daleko do fascynującego aktu uwielbienia znanego z innych powieści wrocławskiej pisarki.

Podsumowując: 28% drapieżnej akcji, 22% lirycznej wrażliwości , 17% stonowanego dramatu, 33 % przeszywającego niepokoju i oto mamy przepis na thriller idealny. Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski stworzyli powieść-ostrzeżenie, po lekturze której trzy razy zastanowisz się, nim nawiążesz wirtualną znajomość. Pisarski duet zaprasza bowiem do klubu niewiernych, w którym spełnianie najskrytszych fantazji przyjmuje karminową barwę, a przereklamowana monogamia nabiera całkiem nowego znaczenia.  Bilet wstępu może kosztować więcej niż myślisz...

Szczegóły
Tytuł: Klub niewiernych
Autorzy: Agnieszka Lingas-Łoniewska, Daniel Koziarski
Wydawnictwo: Novae Res 2018
Gatunek: thriller


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)