Opowieści dla wyjątkowych chłopców - poradnik prezentowy


Książkowe prezenty dla kobiet potrafię wymienić nawet obudzona w środku nocy. Córka, mama, babcia, każda ciocia i przyjaciółka zawsze znajdzie pod choinką lekturę idealną, ale jeśli chodzi o płeć męską, zawsze miałam problem z wyborem odpowiedniej książki i to wcale nie dlatego, że panowie nie czytają! Po prostu mają całkiem inne potrzeby, które trzeba z nich jakoś wydobyć (niekoniecznie siłą). Znalazłam rozwiązanie, po prostu poddałam mężczyzn wnikliwej analizie, a co z tego wyszło? Sami zobaczcie. 



"Znowu piszesz o książkach? Daj spokój, przecież i tak nikt w tym kraju nie czyta." - Tomasz, 33 lata

Nieautoryzowana autobiografię Kuby Wojewódzkiego kup dla mężczyzny, który:

  • szybciej mówi, niż myśli,
  • nigdy nie cenzuruje wypowiedzi,
  • poziomem empatii dorównuje królowej śniegu,
  • lubi kontrowersyjne biografie,
  • bywa próżny, 
  • ma dystans do siebie i świata,
  • z uwagą śledzi świat mediów,
  • uczynił z sarkazmu niezawodną broń.
Co o książce pisze wydawca?

"Przygotujcie się na największy show Kuby Wojewódzkiego. L’enfant terrible polskiego show biznesu.(...) Pogromca osobowości płaskich i bez charakteru. Wyznawca zasady, że przeginanie pały to takie samo prawo obywatelskie jak udział w wyborach. Bohater kultury pop, gość z krainy próżności.
(...) Jego autobiografia to skarbnica błyskotliwych bon motów, genialnych ripost, ciętych komentarzy. Kronika medialnego żywota, którego intensywnością można spokojnie obdzielić kilku celebrytów, a gażą za odcinek talk show wykarmić powiat. To też opowieść człowieka zasmuconego kondycją myślenia społeczeństwa, które głowy używa głównie do potakiwania. Człowiek-kameleon, właściciel ego widocznego z kosmosu, genialny publicysta, człowiek instytucja, ojciec chrzestny i grabarz wielu karier.

Kim jest Kuba Wojewódzki?
Dziennikarz, aktor, pisarz praworęczny. W dzieciństwie wyglądał tak, jakby go rodzice kupili na wyprzedaży garażowej. Ma wszystkie zalety, których nie chciał oraz wady, do których się przyzwyczaił. Ironista z zawodu, prześmiewca z powołania. Jego poczucie humoru smakuje jak rosyjskie pestycydy. Specjalista od cudzych porażek. Ma tak przerośnięte ego, że w kinie zasiada na trzech miejscach jednocześnie.

(...) Alkoholik lub jak wolą inni, całoroczny degustator. Był jurorem we wszystkich możliwych programach z jurorami. Mistrz świata w seksie przedmałżeńskim. Czasami sprawia wrażenie, jakby nie miał bezpośredniego połączenia między mózgiem a językiem. Mówi w pięciu językach, niestety nie jest w stanie porozumieć się w żadnym z nich. Jedyne ćwiczenia jakie uprawia to liczenie pieniędzy. Z zawodu kawaler. Mieszka w Warszawie."*

Dlaczego warto kupić?

Powyżej przytoczyłam fragmenty opisu wydawcy, ponieważ mówią wszystko o samej publikacji. Kuba Wojewódzki budzi tylko skrajne emocje, albo się go kocha, albo nienawidzi, lektura z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla każdego wielbiciela mocnych wrażeń. 



"Wy, kobiety, jesteście takie skomplikowane. Przydałaby się instrukcja obsługi." - Kamil, 27 lat
A ja żem jej powiedziała Katarzyny Nosowskiej którą możesz kupić mężczyźnie, który:

  • nie rozumie kobiet,
  • chciałby wiedzieć dlaczego czasem zachowujemy się irracjonalnie,
  • czuje się zagubiony w XXI wieku,
  • widzi świat w czarnych barwach,
  • cierpi na deficyt dystansu, 
  • chciałby przeczytać coś babskiego, ale w życiu się do tego nie przyzna.
Co o książce pisze wydawca?

To debiut wybitnej polskiej wokalistki i byłej frontmenki zespołu Hey, a obecnie także felietonistki i komiczki. Wszystko rozpoczęło się od humorystycznego cyklu filmików, które Nosowska zaczęła zamieszczać na swoim profilu na Instagramie w lipcu zeszłego roku, bawiąc się zręcznie internetowymi trendami i ironizując z zasad, którymi rządzą się portale społecznościowe, a więc i cały świat. To książka o celebrytach, wpływie internetu na relacje międzyludzkie i przede wszystkich o każdym z nas. Taką właśnie zwyczajną kobietą okazuje się być Nosowska, która wykazuje niewspółmierną do możliwości metabolicznych miłość do jedzenia, uwielbienie do koloru czarnego, który wcale nie wyszczupla, oraz wdzięczność do życia i wartą naśladowania prawdziwą miłość do siebie.

Książka składa się z pięćdziesięciu tekstów, które są zapisem i przeróbką filmów instagramowych, inspirowanych internetową rzeczywistością. Nosowska dała się na nich poznać jako pełna humoru, wykazująca się ironią i sarkazmem oraz obdarzona niebywałym dystansem do siebie kobieta. Jej talent komediowy i inteligencja zostały szybko dostrzeżone przez internautów, a profil Kasi śledzi obecnie 220 tysięcy użytkowników. Do tekstów dołączone są zabawne fotografie wyjęte wprost z instagramowych kadrów. Nosowska przyznaje, że do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i poczuciem humoru zainspirowała ją serdeczna przyjaciółka – aktorka Agata Kulesza. Natomiast książkę wydała dzięki wydawnictwu „Wielka Litera”. I całe szczęście! Jakże często obecnie spotykamy się z deficytem dystansu do siebie i mądrości życiowej. Nosowska zmienia okulary tym, którzy patrzą na świat przez różowe szkła oraz nakierowuje na inne ścieżki tych zagubionych w XXI wieku nieszczęśników. W pełnych ciepła i humoru tekstach daje otuchę ludziom, którzy nie do końca pasują do preferowanych standardów społecznych i pokazuje, że lepiej być niepowtarzalnym i oryginalnym sobą niż kolejnym klonem spotykanym na ulicy. Przecież właśnie będąc sobą, wyróżniamy się z szarego tłumu osób dążących do niedoścignionej perfekcji, czyli tak naprawdę donikąd.*

Dlaczego warto kupić?

Katarzyna Nosowska napisała książkę o współczesnym społeczeństwie, o dniu codziennym oraz  rzeczywistości realnej i wirtualnej, a przy tym zrobiła to z właściwym sobie dystansem. Wbrew okładce publikacja nadaje się dla czytelników obojga płci i można ją czytać w każdych okolicznościach (czy to w autobusie, czy w toalecie). Jest lekka, zabawna, ironiczna i niekiedy dość zgryźliwa. Spodoba się młodszemu łowcy trendów, usatysfakcjonuje wielbiciela felietonów i zaskoczy fana twórczości celebrytów.


"Drażni mnie miałkość współczesnej literatury." - Henryk, 67 lat 

Królestwo Szczepana Twardocha kup mężczyźnie, który:

  • poszukuje ambitnej literatury,
  • ceni prozę współczesnych pisarzy, ale szuka w niej ponadczasowych wartości,
  • czytał Króla i był zachwycony,
  • ceni powieści mocno osadzone w historii,
  • gardzi popkulturą,
  • śledzi z uwagą nominacje do największych nagród literackich,
  • nigdy nie ocenia książki po okładce, 
  • przedkłada życie realne ponad wirtualne.

Co o książce pisze wydawca?

Niespodziewana kontynuacja bestsellerowego Króla z 2016 roku z pewnością zaskoczy wielbicieli autora. Akcja powieści ponownie przeniesie czytelnika kilka dekad wstecz, tym razem jednak znani z pierwszej części bohaterowie będą musieli zmierzyć się z realiami mrocznych czasów II wojny światowej.

Akcja Króla zakończyła się niemal u progu wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii, jakim była II wojna światowa. Powieść opowiadała o Warszawie czasów międzywojnia – różnorodnej etnicznie, niejednolitej i pełnej napięć, w której grupy społeczne rozdzielała ziejąca przepaść nierówności. W Królu kryminał retro przenikał się z thrillerem politycznym i powieścią gangsterską, ukazując najciemniejszą stronę stolicy na niedługo przed tym, gdy agresja ze strony sąsiadów niemal zrównała ją z ziemią. Królestwo natomiast opisuje dzieje tych samych bohaterów, ale tym razem autor pochyli się nad Warszawą zniszczoną niemiecką agresją, okupowaną i ciemiężoną, a zarazem postara się ukazać znane już postaci w nowej, okrutnej rzeczywistości. Powieść można czytać niezależnie od pierwszego tomu.*

Dlaczego warto kupić?

Szczepan Twardoch, doceniany przez krytyków i uwielbiany przez czytelników, po raz kolejny nie zawodzi, choć kontynuacja Króla może się okazać zaskoczeniem dla wielbicieli polskiej prozy. W opinii czytelników Królestwo to nie tylko bolesne, przygnębiające i wstrząsające rozliczenie z historią, ale także pełna emocji historia upadku człowieka. To zachwycająca literacko i porażająca autentycznością uczta literacka dla prawdziwego konesera literatury pięknej.


"Chciałbym zrobić coś zakazanego, na przykład zajrzeć wgłąb cudzej duszy" - Patryk, 38 lat

Rzeczy, których nie wyrzuciłem to bardzo osobisty esej Marcina Wichy, który możesz kupić:

  • wycofanemu introwertykowi,
  • mężczyźnie, który sprawia, że czujesz się nieswojo,
  • przyjacielowi, który boryka się ze stratą,
  • chłopakowi, który rozumie Cię lepiej niż przyjaciółka,
  • wrażliwcowi o artystycznej duszy.

Co o książce pisze wydawca?

W eseju o pamięci, stracie, życiu i odchodzeniu autor w subtelny, delikatny sposób opisał coś, czego nie da się łatwo wyrazić słowami i co się w słowach zwykle nie mieści. To bardzo osobista książka. Po śmierci swojej matki Marcin Wicha wchodzi do jej mieszkania, aby zacząć porządki. Jedne przedmioty wyrzuca, nad innymi zatrzymuje się na chwilę – są to wszystkie te rzeczy, z którymi wiążą się jakieś wspomnienia, rzeczy, które mają do opowiedzenia jakąś niezwykłą historię. W ten sposób udajemy się z autorem w podróż do przeszłości, poznajemy jego rodzinę, jej historię, ale przede wszystkim główną bohaterkę książki – jego matkę. 

Pisarz namalował słowami piękny obraz, posługując się jednak zaskakująco oszczędnym językiem, który tworzy niesamowitą, osobistą, a zarazem delikatną atmosferę. Nie bez przyczyny Wicha sięgnął po taki właśnie sposób wypowiedzi i styl. Jest to bowiem ukłon autora w stronę jego matki, która nie znosiła sentymentalizmu i była ogromnie wyczulona na dobór słów. W książce Marcina Wichy nic nie jest opisane wprost, a jednak  słowa potrafią wywołać na twarzy uśmiech, wprawić w zadumę, a nawet wycisnąć łzy wzruszenia.*

Dlaczego warto kupić?

Książka cenionego rysownika, grafika i felietonisty ucieszy czytelników spragnionych literackich eksperymentów w skondensowanej, ascetycznej formie. Lekturę docenią wrażliwcy, introwertycy i wszyscy ci, którzy dostrzegają w życiu rzeczy najważniejsze. To utwór pozostający w pamięci na długo, oszczędny w formie i głęboki w treści.


"Nie chcę być zwyczajnych chłopcem, chcę być wyjątkowy, jak mój tata" - Wojtuś, 7 lat

Kup dla mężczyzny, który:

  • jest jeszcze chłopcem
  • chciałby nadal być chłopcem

    Mali mężczyźni czasem marzą o zostaniu strażakiem, policjantem lub kosmonautą, ale często po prostu chcą być wyjątkowi. Mają odwagę marzyć, ale czasem trzeba zapewnić im materiał pobudzający wyobraźnię.  
    Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi to pięknie wydana, barwna i inspirująca książka Bena Brooksa, która pokazuje mężczyznom, że umiejętność stawiania sobie celów nie ma związku z metryką. 

    Dlaczego warto kupić?

    • każdy chłopiec dowie się, co to znaczy być wyjątkowym mężczyzną.
    • publikacja zawiera ciekawostki ze świata kultury, sztuki, nauki, polityki i sportu przedstawione w lekki, niewymuszony i skondensowany sposób.
    • to inspirujące biografie 100 fascynujących mężczyzn z całego globu, wywodzących się z różnych grup społecznych, którzy swoim uporem, odwagą i siłą – niekoniecznie tą będącą wynikiem posiadania dużych mięśni – zdołali odmienić świat. Postaci te motywują, dodają wiary w siebie i sprawiają, że każdy mały chłopiec zrozumie, że może w przyszłości osiągnąć wszystko – jeśli tylko bardzo tego chce.

    Powyższa lista to prezentowe "pewniaki", które z pewnością ucieszą obdarowanego. Wybór książek to jednak dopiero pierwszy krok, potem trzeba je jeszcze kupić :) Mam nadzieję, że tak jak ja uwielbiacie zakupy on-line, ponieważ tu z pomocą przychodzi Merlin.pl, który nie tylko zadbał o szeroką ofertę prezentową, ale też zapewnił bezpłatną dostawę zakupów do kiosku Ruchu (promocja działa aż do 19 grudnia). A na dodatek do każdego zamówienia powyżej 49 zł z płatnością Masterpass dokłada rabat 15 zł! Fajnie prawda? :) 



    ---------------------------------------
    Partnerem wpisu jest merlin.pl
    *Opisy książek pochodzą ze strony www.merlin.pl

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
    Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)