Ogień, który ich spala – Brittainy C. Cherry. Oreorgazm


Ogień, który ich spala to kolejna powieść Brittainy C. Cherry, na którą czekałam z utęsknieniem (recenzje poprzednich znajdziecie na blogu). Czy i tym razem autorka rozerwała moje serce na strzępy? Przekonajcie się.
Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam. Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku. Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim. Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro. Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek.
Brittainy C. Cherry ma wprawę w zamienianiu serca w papkę, zawsze celnie uderza tam, gdzie zaboli najbardziej i doskonale rozumie uczucia młodego czytelnika. To dlatego każda jej książka jest równie piękna, co tragiczna w swoim wydźwięku. Tym razem pisarka postawiła na miłość opartą na klasycznym mezaliansie: panienka z dobrego domu pokocha rasowe dziecko patologii. Domyślacie się jak bardzo będzie bolało? I powiem Wam, że gdybym miała kilkanaście lat mniej, nie potrafiłabym opanować łez, a zbolałe serce składałabym w całość jak rozsypane puzzle (niestety jestem tak bezduszna, że absolutnie nic mnie nie ruszyło).
Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha

Ogień, który ich spala uzależnia – zapewnia ogrom sprzecznych doznań emocjonalnych, zmuszając do oceny moralności bohaterów. Wywołuje chęć potrząśnięcia nimi, by wreszcie podjęli racjonalne decyzje. I to jest właśnie największy atut dobrego New Adult – musi angażować emocjonalnie, irytować i sprawiać, że ma się ochotę płakać razem z bohaterami (obojętnie czy ze złości, czy nad ich losem).

Postać Logana, chłopaka urodzonego i wychowanego w dysfunkcyjnym domu, stanowi obraz współczesnego, zbuntowanego nastolatka – doskonale wszystkim znanego "złego chłopca", którego kochają wszystkie okoliczne dziewczyny. I nikomu nie przeszkadza, że bohater w większości scen jest dupkiem, w dodatku uzależnionym od narkotyków. Najważniejsze, że w odpowiednim momencie potrafi błysnąć dobrocią i jak się pewnie domyślacie, przechodzi swoistą przemianę. 

Alyssa natomiast, prowadząc pozornie idealne życie, każdego dnia zmaga się z despotyczną matką i musi walczyć o realizację własnych (zbyt artystycznych, jak na wymagania rodzicielki) marzeń. Spotkanie dziewczyny i Logana jest jak starcie dwóch żywiołów: iskrzy, ale każdy wie, że będzie z tego piękny płomień ☺

Brittainy C. Cherry nie byłaby sobą, gdyby ograniczyła wątki fabularne tylko do rozwoju miłości dwójki bohaterów. Dlatego też na kartach powieści rozegra się wiele pobocznych, ale bardzo spektakularnych dramatów (od uzależnień, bójek czy gróźb, aż po śmiertelną chorobę i problemy psychiczne). Obserwowanie przemiany bohaterów, ich zmagań z własnymi słabościami, dramatycznych rozstań w okrutnych okolicznościach i niezwykle trudnych powrotów będzie dla Was nie tylko doskonałą rozrywką, ale też mądrą lekcją życia. Książkę tę powinni przeczytać wszyscy młodzi ludzie, którym wydaje się, podejmując decyzje określają tylko swój własny los. Autorka pokaże Wam, jak bardzo się mylicie, a u co wrażliwszych wywoła morze oczyszczających łez.

Gwarantuję Wam, że nie będziecie się nudzić, choć nie analizujcie zbytnio poziomu realności przedstawionych zdarzeń. Dajcie się porwać tej historii, a zapobiegawczo kupcie sobie Oreo i nalejcie szklankę mleka (koniecznie w czerwonym kubku). Dlaczego? Dlatego, że świat fikcyjny wciągnie Was bez reszty, a potem przeżuje i wypluje, pozbawionych energii i sił witalnych – będziecie potrzebowali wsparcia. I po tym można poznać dobrą książkę.


Powieść Ogień, który ich spala polecam wielbicielom twórczości pisarki i wszystkim tym, którzy uwielbiają emocjnalną huśtawkę. Książka spodoba się przede wszystkim młodszym dorosłym, ale jesli zachowacie do niej odpowiedni dystans – także starszym romantyczkom, które lubię leczyć dziurę w sercu.

Szczegóły
Tytuł: Ogień, który ich spala
Autor: Brittainy C. Cherry
Cykl: Żywioły
Przekład: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia 2017

Ocena
💓💓💓💓💓💓💓💙💙💙 treść
💓💓💓💓💓💓💓💙💙💙 styl
💓💓💓💓💙💙💙💙💙💙 okładka

Inne książki autorki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)