Jeszcze się spotkamy, Już zawsze razem – Abbi Glines


Nadszedł dzień, gdy i ja zaczęłam przygodę z książkami Abbi Glines. Co prawda na początek wybrałam jedne z ostatnio wydanych tomów i zaspojlerowałam sobie wiele wydarzeń, ale i tak czuję się usatysfakcjonowana. Jako lekkie, niewymagające czytadło na chłodny wieczór, książki sprawdziły się idealnie.

Powieści z cyklu Rosemary Beach to prawie niekończąca się opowieść o kilku osobach, połączonych więzami krwi, oraz naturalnymi stosunkami przyjacielskimi. Bohaterowie spotykają się w różnych okolicznościach, zakochują się w sobie, przeżywają problemy i walczą z demonami przeszłości – ot jak w większości New Adult. Co w takim razie odróżnia książki Abbi Glines od innych tego typu? Otóż... nic ☺ Nie spodziewajcie się, że sięgając po nie odkryjecie Amerykę (chyba, że tę widzianą oczami postaci) ale za to na pewno będziecie się dobrze bawić, z napięciem śledzić przygody bohaterów, czy dyskretnie przeżywać ich namiętne uniesienia.

Autorka opisuje przygody bohaterów, w stałym dość dynamicznym rytmie. Sięga po schematy i bezlitośnie czerpie ze znanych motywów, ale dzięki temu wydarzenia, jakie opisuje stają się nam w pewien sposób bliskie. Motywem przewodnim jest oczywiście miłość i związane z nią dylematy oraz rozwiązywanie problemów, które komplikują życie bohaterów. 

Tomy Jeszcze się spotkamy i Już zawsze razem dotyczą gorącego ranczera Masa i Reese – nowej w Rosemary Beach. 

Co w fabule piszczy? 

Reese ucieka z piekła, jakie urządzili jej rodzice i rozpoczyna nowe życie. Myśli, że nie jest zbyt mądra, więc zajmuje się sprzątaniem domów bogaczy z Rosemary Beach, w tym Nan – siostry Mase'a. Mężczyzna spędzający w domu Nan noc przypadkiem spotyka Reese i... sami wiecie jak to się potoczy ☺


Dlaczego warto?

Abbi Glines wykreowała postaci, które łatwo polubić, a ich losy wciągają jak dobry serial romantyczny. Czytanie o perypetiach Mase'a i Reese był tym łatwiejsze, że autorka postawiła na pierwszoosobową narrację z perspektywy obojga kochanków. Na uwagę zasługują również bohaterowie drugoplanowi, zarówno ci doskonale znani z poprzednich części cyklu (przynajmniej taką informację uzyskałam od wielbicielek Rosemary Beach) jak i nowy intrygujący bohater męski.
Powieść zachowuje klimat właściwy dla romansów, choć nie brakuje w niej również elementów sensacyjnych (zresztą moich ulubionych) oraz epizodów erotycznych (słodkich i uroczych oraz nieco bardziej gorących).

Podsumowując, książki Abbi Glines polecam wszystkim wielbicielkom pikantnych historii w klimacie New Adult, oraz dziewczynom, które wierzą w istnienie rycerza na białym koniu (wiecie  – takiego, który zawsze uratuje z opresji, przytuli i nakarmi). Powieści zawierają sporo scen erotycznych i nie da się ukryć, że seks dla bohaterów ma ogromne znaczenie ☺ Jeśli Wam to nie przeszkadza, śmiało czytajcie – dobra zabawa gwarantowana. A ja już zacieram rączki na myśl o kolejnych (i wcześniejszych) częściach.

Szczegóły
Tytuł: Jeszcze się spotkamy cz.1
Już zawsze razem cz.2
Autor: Abbi Glines
Cykl: Rosemary Beach
Wydawnictwo: Pascal 2016
Gatunek: New Adult

Ocena
Treść: dobra 6/10
Styl: dobry
Okładki: ładne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)