Kącik zagubionych serc – Magdalena Trubowicz. Miód na serce

Czwarta Strona, 2017, komedia

Tradycyjne biuro matrymonialne w obecnych czasach trąci myszką, prawda? Kojarzenie par przez profesjonalną swatkę może się wydawać co najmniej śmieszne, bo czy miłość można zaplanować, a ludzi połączyć jak puzzle? Magdalena Trubowicz udowadnia, że tak, a w dodatku robi to w urzekający sposób. Przeczytajcie.


Co w fabule piszczy?

Wanda ma 42 lata i właśnie przyłapała swojego męża z kochanką. To już jej drugie małżeństwo, a przez ostatnie dwadzieścia lat tkwiła jako kura domowa i opiekunka prawie już 16-letniego syna.

Kobieta zaczyna pracę w biurze matrymonialnym „Kupidyn w spódnicy”, którego właścicielka niespodziewanie umiera, a Wandzie nie pozostaje nic innego tylko przejąć biuro. Nowa droga życia okaże się przekleństwem czy wybawieniem? Ile złamanych serc uda się jej naprawić? I czy ją samą dosięgnie strzała kupidyna?*

Magdalena Trubowicz zadebiutowała krótką powieścią Kod przeznaczenia, a wkrótce potem wydała niezbyt udaną komedię Brygida Star Show. Talent powieściowy autorki ujawnił się w pełnej krasie dopiero w obyczajowym Drugim życiu Matyldy (i kontynuacji Nie pytaj dlaczego). We wrześniu pod skrzydłami wydawnictwa Czwarta Strona pojawił się Kącik zagubionych serc, będący pierwszym tomem nowego, lekkiego cyklu autorki.  

Czy ponowny skok w komediowe klimaty okazał się udany? Jak najbardziej tak, bo czego tu nie ma! Miłość, tajemnice, zdrady, seks w krzakach, nastoletnie imprezy a także śmierć i narodziny nowego. Poczucie humoru autorki, jej pasja i optymistyczne podejście do życia sprawiły, że Kącik zagubionych serc to przepyszny kawałek komedii, rozczulający i słodki, a przy tym niepozbawiony mądrych treści.

Młoda pisarka przebyła długą drogę od maleńkiego debiutu po wyjątkowo udaną pełnowymiarową powieść i widać, że wciąż doskonali swój warsztat oraz skutecznie eliminuje niedostatki, a efekty jej działań zachwycają. Nowa książka nie tylko bawi do łez, ale też wzrusza i zachęca do chwilowej refleksji. Jestem przekonana, że historia Wandy urzeknie wiele kobiet, które w perypetiach pechowej rozwódki odnajdą okruchy własnej rzeczywistości.

Sympatyczne, konsekwentnie wykreowane postaci, perlisty humor, garść wzruszeń i brak tanich chwytów to największe atuty komedii, którą powinniście przeczytać wbrew ponurej aurze. Książkę polecam wszystkim tym, którzy uwielbiają ciepłe, romantyczne i zabawne opowieści o życiu dojrzałych bohaterów. Autorka przekonuje, że miłość nie zagląda w metrykę, ale to nie znaczy, że trzeba na nią czekać całe życie. Czasem, żeby ją dostrzec wystarczy otworzyć oczy i uważnie posłuchać...

Szczegóły
Tytuł: Kącik zagubionych serc
Autor: Magdalena Trubowicz
Cykl: Kącik zagubionych serc
Wydawnictwo: Czwarta Strona2017
Gatunek: komedia romantyczna

* opis wydawcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)