Wielki sennik – Andreas Baumgarten. W objęciach Morfeusza odnajdziesz siebie

Andreas Baumgarten, ezoteryka

Wierzycie w sny? Jak często analizujecie to, co nocą pojawiło się w Waszej świadomości? Andreas Baumgarten w Wielkim senniku przekonuje, że wyśnione obrazy, odpowiednio zinterpretowane, pomagają zrozumieć siebie i motywy swego postępowania. Sny nie służą przepowiadaniu przyszłości, ale mogą pomóc nam lepiej zrozumieć siebie i swoje pragnienia, a stąd już tylko krok do... samorozwoju. Nie wierzycie? Z pomocą dobrego sennika przeanalizujcie swoje sny z ostatniego tygodnia. 


Wielki sennik składa się z dwóch części. Teoretyczna w fascynujący sposób przedstawia wiedzę o snach: od starożytności, przez średniowiecze i nauki Freuda, po najnowsze odkrycia nauki związane z fizjologią snu. Autor podpowiada, jak sny mogą nam pomóc odzyskać harmonię, rozwiązać konflikty, rozwijać zdolności. Daje także proste ćwiczenia i uczy prowadzenia dzienniczka snów. Wyjaśnia, jak rozwijać umiejętność interpretacji i unikać przy tym błędów, jak pokonywać wewnętrzne opory przed analizowaniem nieraz trudnych do zaakceptowania przekazów, a nawet – jak pośrednio sterować przebiegiem snów.

Część praktyczna to ułożony w porządku alfabetycznym leksykon zawierający opis znaczeń symboli sennych. Pochodzą one i ze źródeł historycznych, i opierają się na wynikach nowoczesnych badań. Co to znaczy, gdy śni nam się duch, raj, jabłko lub żaba? Które znaki są pozytywne, a które zapowiadają kłopoty? To i wiele więcej znajdziecie w tym międzynarodowym bestsellerze.*


wnętrze książki

Opis wydawcy pozostawiłam w całości, ponieważ absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Nie ma w nim ani grama kłamstwa. Wielki sennik powstał w 1992 roku, ale mimo upływu lat nie stracił na aktualności. W tym roku wydawnictwo Marginesy postanowiło wydać go ponownie i w tej edycji jest to pierwsze wydanie. Publikacja powinna znaleźć się w domu każdego czytelnika, który wierzy w znaczenie snów. Andreas Baumgarten stworzył nie tylko zbiór haseł z przypisanym znaczeniem, ale też wzbogacił sennik o część teoretyczną, zwięźle i zrozumiale wyjaśniającą znaczenie marzeń sennych i fizjologię snu.

tył okładki


Autor pokusił się o psychologiczne wyjaśnienie znaczenia poszczególnych snów, dlatego też w senniku nie znajdziecie naiwnych przepowiedni typu "spotkasz na swojej drodze księcia na białym koniu, który porwie cię do swego zamku, a na imię mu będzie Romeo". 

Ogromną zaletą Wielkiego sennika jest też wydanie, dopieszczone w każdym calu, eleganckie i magiczne. Twarda oprawa z ilustracją łapacza snów na tle nocnego nieba już samym wyglądem zachęca do analizowania snów. Publikację warto trzymać na nocnym stoliku, wszak szczegóły marzeń sennych zacierają się z każdym mrugnięciem zaspanych oczu.

okładka


Szczegóły
Tytuł: Wielki sennik
Autor: Andreas Baumgarten
Michał Antkowiak
Wydawnictwo: Marginesy 2017
Gatunek: ezoteryka

* opis wydawcy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)