Klamki i dzwonki – Magdalena Knedler. Zapowiedź


Są tacy polscy pisarze, którzy z miejsca podbijają serca czytelników. Należy do nich Magdalena Knedler, autorka powieści Pan Darcy nie żyje, Nic oprócz strachu (Czwarta Strona) i Winda (wyd. JanKa). We wrześniu ukaże się jej kolejna książka, o uroczym tytule Klamki i dzwonki. 

Powieść ta, zupełnie inna od dotychczas wydanych, zaskoczy was i sprawi, że inaczej spojrzycie na autorkę. Nic więcej nie zdradzę, ale namawiam – zwróćcie uwagę na ten tytuł :)

Kim jest Magdalena Knedler?

Recenzentka i redaktorka, współpracująca z portalami Miasto Kultury, Czytajmy Polskich Autorów i Oblicza Kultury. Jej opowiadania ukazały się m.in. w zbiorach „Kryminalny Olsztyn. Koszary”, „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”; „Literacka podróż po Gdańsku”, i w trzecim tomie serii „Żorskie opowieści”. Członkini Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. 
Za powieść Pan Darcy nie żyje otrzymała nominację w kategorii „debiut” do nagrody Emocje 2016, przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za najciekawsze kulturalne wydarzenie roku. Z zawodu logopeda medialny i nauczyciel wymowy scenicznej.*

Zapowiedź

Eliza Ostaszewska, poetka utrzymująca się z pracy w bibliotece i z korepetycji, właśnie wydała tomik swoich wierszy, a zaprzyjaźniony pub zorganizował jej wieczór autorski. Nie jest jej jednak dane nacieszyć się sukcesem, ponieważ już nazajutrz odbiera tajemniczy telefon ze szpitala. W jednej chwili dramatyczna przeszłość gwałtownie wkracza w jej życie i całkowicie je zmienia.

Co się wydarzy, gdy unikająca bliskich związków trzydziestolatka z dnia na dzień zostanie matką nastoletniej dziewczynki? Jak artystka, kochająca literaturę i sztukę absolwentka kulturoznawstwa poradzi sobie z prowadzeniem firmy? Czy będzie potrafiła dokonać właściwych wyborów?**

Skusicie się?


* źródło: lubimyczytac.pl
** notka wydawcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)