Tańcząca w ogniu – Magda Mila. Książka dla dorosłych

Tańcząca w ogniu to druga część historii Ewy i Piotra – bohaterów, w których żyłach płynie gorąca krew. Poprzedni tom cyklu Magdy Mili Żywioły był delikatniejszy i bardziej "zwyczajny", natomiast tutaj autorka powróciła do korzeni i zaserwowała odważną, bezpruderyjną opowieść o seksie, otwartych układach, dominacji i uległości. 

Magda Mila powtarza, że pisze takie erotyki, jakie sama chciałaby czytać. Można śmiało powiedzieć, że wyznacza trendy i z niesamowitą lekkością opowiada o tajemnicach alkowy, które dla każdego mogą mieć inny wymiar. Autorka o seksie, także tym wyjątkowo odważnym, pisze wprost, ale z lekkością i bez używania idiotycznego słownictwa. 

Co w fabule piszczy?

Życie Ewy i Piotra wywraca się do góry nogami. Nowa rzeczywistość, której żadne nie planowało, zaczyna ich przytłaczać. Ograniczenia, problemy, ale i żądze oraz pragnienia, których nie mogą zaspokoić. Do tego bliscy snujący plany zagrażające ich bezpieczeństwu. Gdy na horyzoncie pojawia się tajemniczy mężczyzna, który próbuje się do nich zbliżyć, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Czy ulegną emocjom i pożądaniu? Postawią na szali wspólne życie i szczęście? A może uznają, że lepiej zapomnieć, kim się kiedyś było i poświęcić swoje potrzeby dla dobra rodziny

Druga część historii Ewy i Piotra opowiada o zwyczajnej, świadomej siebie i swoich potrzeb kobiecie która choć weszła w regularny związek i doczekała się dziecka, nadal chce prowadzić satysfakcjonujące życie erotyczne. Magda Mila bez pruderii opisuje pragnienia Ewy i już w pierwszym rozdziale wystawia na próbę emocje czytelniczek, serwując scenę daleką od klasycznego, małżeńskiego repertuaru. Można podważać wiarygodność zachowania bohaterów, lekkomyślność Ewy i zachowawczość Piotra jednak jest w tej historii pewna prawda, z którą zmierzy się niejedna z Was. Czy urodzenie dziecka kończy pewien etap w życiu erotycznym? Czy macierzyństwo zamienia namiętne uniesienia i realizację własnych pragnień na całkowite oddanie  nowemu, małemu człowiekowi? Dobrze wiecie, że w życiu wielu kobiet tak właśnie się dzieje: młoda mama zamienia seksowną bieliznę na szlafrok, a  romantyczną sypialnię w pokój zabaw... z dzieckiem. Magda Mila pisze o tym, że powyższy scenariusz wcale nie musi się ziścić i jestem pewna, że podczas lektury niejednokrotnie zabraknie Wam tchu od natłoku najróżniejszych emocji. 

Na kartach powieści spotkacie bohaterów, z którymi dość łatwo się identyfikować, polubicie ich i będziecie im kibicować, nawet wtedy, gdy podejmą ryzykowne decyzje. Nie raz uśmiechniecie się na myśl o perypetiach z piekielną mamusią Piotra, a potem trafi Was szlag, gdy zastaniecie głównego bohatera w nieoczekiwanym towarzystwie, a na koniec zapragniecie uratować Ewę przed piekłem, które sama sobie zgotowała. Jedno jest pewne, nie grozi Wam nuda, ponieważ w tej historii nie brak dynamicznej akcji rodem z niezłego thrillera, błyskotliwych dialogów i postaci, które mocno zapadają w pamięć.

Pod zdjęciem cyklu Żywioły na Instagramie napisałam, że po lekturze Tańczącej w ogniu nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Z jednej strony ta historia porwała mnie i zapewniła kilka wyjątkowo emocjonujących chwil, ale z drugiej strony było w niej o kilka scen za dużo. Gdybym poznała Ewę w prawdziwym życiu, poradziłabym jej konsultację z psychoterapeutą, ale to już tylko moje prywatne odczucie, Wasze mogą być zupełnie inne :) 

Podsumowując: Tańcząca w ogniu, poza małymi minusami natury psychologicznej, to prawdziwe złoto: śmiała, bezpruderyjna, odważna i szczera powieść, mówiąca o namiętności, także tej kontrowersyjnej, bez ściemy i fałszywej skromności. Magda Mila pisze zgrabnym, prostym, i przyjemnym w odbiorze językiem, pozbawionym zbędnej wulgarności, a sceny erotyczne, choć odważne i intensywne, nie zniesmaczają. Całość stanowi gratkę dla dorosłych, tolerancyjnych i otwartych, a także świadomych ludzkiej seksualności czytelników, ale nie rozczaruje także  fanów emocjonujących powieści z delikatnym wątkiem kryminalno-psychologicznym.

Szczegóły
Tytuł: Tańcząca w ogniu, T II, cz. 2
Cykl: Żywioły
Autor: Magda Mila
Wydawnictwo: Habanero Books 2020
Gatunek: erotyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)