Skazanie – Emma Chase. Śmiech przez łzy


Skazanie to drugi tom cyklu The Legal Briefs, w którym poznajemy od środka świat młodych prawników. O części pierwszej, czyli Unieważnieniu pisałam jakiś czas temu – ta pikantna komedia romantyczna wyjątkowo przypadła mi do gustu. A jak było tym razem? Przeczytajcie.

Co w fabule piszczy?

Jake jest rasowym obrońcą w Waszyngtonie, zimny, nieczuły i bezwględny młody prawnik nie cofnie się przed niczym, by wykończyć swą ofiarę. Prywatnie Jake jest przyjacielem Stantona (znanego z przedniej cześci cyklu) i podobnie jak on uważa się za niezmordowanego pogromcę kobiet. Gdy jedna z kochanek zostawia mu w prezencie groźbę choroby wenerycznej, Jake postanawia wreszcie się ustatkować i skończyć z jednonocnymi przygodami. Czy mu się to uda?

Chelsea traci w wypadku brata i bratową. Zanim zdąży pogodzić się ze śmiercią bliskich, musi wziąć na swe barki trud wychowania ich dzieci. Czy łatwo poradzi sobie z szóstką latorośli (od zaślinionego niemowlaka po zbuntowaną nastolatkę)?

Gdy los złączy tych dwoje, ich życie bezpowrotnie się zmieni, pytanie tylko – czy na lepsze?
***

O ile Unieważnienie było iście pikantną komedią romantyczną, o tyle Skazanie zostało odwirowane z pikanterii, za to pierwsze skrzypce gra przemiana głównego bohatera. Emma Chase stworzyła kolejny bardzo dobry romans, który z powodzeniem mógłby zostać zekranizowany, a gdyby ktoś się uparł, mógłby z tego powstać nawet mini-serial. Bohaterami powieści są nie tylko młody prawnik i kobieta, która musi zaopiekować się szóstką dzieci, ale rówież owe dzieci, które nadają historii niesamowitego kolorytu. Perypetie małych bohaterów bawią do łez, wzruszają i sprawiają, że cała opowieść trafi również do nieco starszych czytelników. Sam Jake natomiast, mimo chwil całkowitego zidiocenia, został moim nowym superbohatrem <pół minuty wzdychania>

Emma Chase po raz kolejny wykreowała charakterystyczne i sympatyczne postaci, związała je delikatną nicią namiętności i wrzuciła w skomplikowaną sytuację życiową. Dwudziestosześcioletnia kobieta musi zaopiekowac się potomstwem swojego zmarłego brata, a okiełznanie szóstki małolatów stanowi nie lada wyzwanie. Jake natomiast, jak na rycerza przystało, staje w obronie kobiety, której początkowo chciał sie tylko z bliska przyjrzeć w łóżku. Jak się domyślacie – taka sytuacja stanowi źródło nie tylko wielu zabawnych scen ale też problemów. Przeczytajcie, gwarantuję, że będziecie się dobrze bawić.

Podsumowując: Skazanie to zabawna, słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu dorosłego mężczyzny – młodego wilczka palestry, który dopiero w obliczu prawdziwego wyzwania jest w stanie zrozumieć na czym polega dorosłość i odpowiedzialność. Emma Chase poprzez tę powieść przede wszystkim bawi, ale też subtelnie pokazuje największe wartości w życiu człowieka: miłość, przyjaźń i rodzinę. Za pomocą lekkiej, dość schematycznej historii rodem z komedii romantycznej wywołuje emocje, od szczerego śmiechu, przez rozczulenie, aż po łzy i sprawia, że czytanie Skazania jest niegłupią rozrywką na wieczór. 

Skazanie, podobnie jak Unieważnienie serdecznie polecam wszystkim romantyczkom zakochanym w komediach o rycerzu na białym koniu i jego damie serca (wszak rycerz w pękniętej zbroi nadal jest rycerzem). Książka spodoba sie też przeciwniczkom erotyków, oraz wszystkim tym, którzy lubią pióro Emmy Chase.

Szczegóły
Tytuł: Skazanie
Autor: Emma Chase
Seria: The Legal Briefs
Wydawnictwo: Filia

Ocena
treść: bardzo dobra, 8/10
styl: bardzo dobry
okładka: fajna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)