Uwikłani. Obsesja – Laurelin Paige. Konsekwencje toksycznej miłości.


Decyzja Wydawnictwa Kobiecego, by oddać w ręce czytelników cykl Uwikłani okazała się zaskakująco dobra. Mimo drobnych potknięć, jakie zaliczyła pierwsza cześć, warto zainwestować w Obsesję.  Tym bardziej, że tym razem ilość scen erotycznych nie dominuje nad rzeczywistą fabułą, a całość zadowoli wielbicieli romansów z pieprzykiem i wszystkich tych, którzy lubią nieoczywistych bohaterów.

Zarys fabuły 


Alayna i Hudson zostają parą, choć oficjalnie nie afiszują się z tym. Kobieta z przeszłoscią zdobyła serce meżczyzny, który niejedno ma za uszami i choć związek ten nie należy do łatwych, nie można mu odmówić pasji i namiętności. Alayna nie potrafi do końca zaufać Hudsonowi, a gdy na jaw wychodzą grzeszki mężczyzny, robi się coraz trudniej. Brak zaufania, wzajemne oskarżenia i tajemnice wywołują kłopoty w raju...
Zdesperowana Alayna zwraca się o pomoc do Celii – największej przyjaciółki Hudsona. Czy ta decyzja okaże się trafna? W dodatku na horyzoncie pojawia się mężczyzna, do którego Alayna nie może się zbliżać. Co z tego wyniknie? Przeczytajcie.

Ufać znaczy kontrolować?


Laurelin Paige pokazała w Obsesji, że potrafi napisać coś więcej niż banalny erotyk. Stworzyła bohaterów  specyficznych – oboje są poturbowani emocjonalnie i mają ogromne problemy z osobowością – jednak zrobiła to w sposób nie budzący zastrzeżeń. Alayna i Hudson zachowują się nieracjonalnie i słuchają podszeptów swojej mrocznej strony, ale paradoksalnie są w tym wszystkim przekonujący. Jestem przekonana, że wszystkie targane emocjami kobiety, które z miłości owijają się wokół ukochanego niczym bluszcz, znajdą w Alaynie bratnią duszę. Przyznajcie, która z was patrzyłaby spokojnie na przyjaźń swojego mężczyzny z inną, piękną kobietą? Która z was pozwoliłaby, by przyjaciółka posiadała klucz do waszego domu i chodziła na ploteczki z waszą potencjalną teściową? Alayna jest wybuchowa i czasem zachowuje się nieroztropnie, ale moim zdaniem okoliczności doskonale ją tłumaczą. Natomiast Hudson to bohater, który doprowadza czytelnika do szewskiej pasji. Władczy, arogancki, tajemniczy, apodyktyczny i irytujący, wyraża swą "miłość" w niecodzienny sposób, ale jak się potem okazuje ma ku temu podstawy. Myślę, że rozwój akcji was nie zawiedzie, a końcowa tajemnica i postawa Hudsona pozostawią w was apetyt na więcej.

Dobry romans nie jest zły


Wielkim plusem powieści jest fakt, że autorka nie spłyciła wątku miłosnego do rozstań i powrotów kochanków (co w literaturze erotycznej notorycznie dominuje). Osią powieści jest związek Alayny i Hudsona, a całość obfituje w pełne namiętności sceny, ale możemy też poczytać o moralnych dylematach bohaterów, ich rodzinnych problemach, rozwoju zawodowym czy przeszłosci, jaką należy przepracować, by ruszyć dalej. Wartka akcja i obfitość zdarzeń sprawiają, że książkę pochłoniecie w ekspresowym tempie.
Co ważne, poprawiło się tłumaczenie, nie znalazłam już dziwnych określeń jak rozedrgany pączek czy majestatyczne berło (obecnych w pierwszym tomie)Tłumaczka nazywa rzeczy (i akt seksualny) po imieniu, przez co całość nabrała odpowiedniego dla erotyków charakteru. Brawo!

Podsumowując: Uwikłani. Obsesja to doskonała kontynuacja Pokusy. Dynamiczna, spójna, wciągająca i w moim odczuciu lepsza niż poprzedniczka. Nie nudzi i nie zniesmacza, za to doskonale wypełnia czas, idealnie trafiając w gust wielbiecielek literatury erotycznej.

Szczegóły
Tytuł: Uwikłani. Obsesja
Autor: Laurelin Paige
Przekład: Monika Pianowska
Cykl: Fixed tom II
Wydawnictwo: Kobiece 2016

Ocena
Treść: dobra
Styl: średni
Okładka: piękna

Za egzemplarz powieści dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)