#KultKato gra miejska


Dziś przychodze do Was z kolejną informacją na temat projektu #KultKato, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców Katowic. Tym razem organizatorki proponują grę miejską z wykorzystaniem aplikacji mobilnej #KultKato. 


Katowice to miasto, w którym nie brakuje interesujących miejsc i wydarzeń kulturalnych. Przekonać do tego pragną autorki projektu społecznego #KultKato, podejmując kolejne działanie na rzecz upowszechnienia kultury. Tym razem 4 marca organizują grę miejską śladem miejsc kultury w Katowicach. 

Z myślą o miłośnikach filmu, teatru, kina i sztuki, którzy poszukują ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, zaplanowana została gra miejska z wykorzystaniem aplikacji mobilnej #KultKato. 
– Celem organizowanej przez nas zabawy jest zaprezentowanie możliwości naszej aplikacji oraz poszerzenie świadomości młodych ludzi na temat ciekawych miejsc i osób związanych z stolicą Górnego Śląska – mówi Dominika Brachman, jedna z autorek projektu. 

Gra zakłada, że zespoły przemieszczając się po mieście, będę musiały odnaleźć ukryte 
w poszczególnych punktach kontrolnych (Galeria BWA, Bookszpan, Teatr Rawa, Fabularna, Biblioteka Śląska, Muzeum Historii Katowic) kody QR. Po ich zeskanowaniu za pomocą aplikacji mobilnej #KultKato, pojawią się odpowiednie pytania. – Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą na temat szeroko rozumianej sfery kulturalnej Katowic, aby uzyskać wskazówkę, gdzie ukryte zostały kolejne zadania – wyjaśnia Martyna Niesyto z #KultKato.

Trud zostanie jednak nagrodzony. Na mecie gry na uczestników czekać będą nagrody ufundowane przez wydawnictwa: Agora, Erica, Druga Strona, Edipresse Książki oraz katowickie wydawnictwo Fabryka Słów. 

– Na zespoły, które będą chciały wziąć udział w naszej zabawie będziemy czekać już od 15:30 w miejscu startu, czyli siedzibie głównej Muzeum Historii Katowic przy ul. Szafranka 9 – dodaje Karolina Sommer z #KultKato. 

Gra miejska to kolejne działanie podjęte przez studentki Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UE w Katowicach: Dominikę Brachman, Karolinę Sommer, Karolinę Piwowarczyk, Martynę Niesyto, Aleksandrę Krawczyk i Karolinę Kula, które tworzą #KultKato. W ramach projektu powstały już: aplikacja mobilna, strona i media społecznościowe, stanowiące kompleksową platformę wiedzy 
o miejscach i wydarzeniach kulturalnych w Katowicach. 

#KultKato powstało w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie – młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, ale niejednokrotnie nie mają skąd czerpać o nich informacji.
– Sprawdziłyśmy, czego brakuje nam i naszym znajomym i po prostu postanowiłyśmy to zrobić –podsumowuje Aleksandra Krawczyk, jedna z autorek projektu.Wpis powstał we współpracy z organizatorkami akcji #KultKato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)