#KultKato – inicjatywa dla wielbicieli szeroko rozumianej kultury z Katowic i okolicKatowice i okolice!

Lubicie kulturę? Teatr i dobry film? Spotkania z ciekawymi autorami? Wystawy sztuki? Jeśli tak, to powstała inicjatywa specjalnie dla Was!

Projekt sześciu studentek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nazywa się #KultKato, a jego celem jest pokazanie, jak wiele wydarzeń ściśle związanych z kulturą dzieje się w samym centrum Śląska. Jeśli myślicie, że te tereny to tylko kopalnie i familoki, to autorki projektu udowodnią Wam, że się mylicie.

Dziewczyny projekt realizują całkowicie społecznie, nie czerpią z niego żadnych finansowych profitów. Można zapytać dlaczego więc wkładają w niego tyle trudu? Zgodnie odpowiadają, że #KultKato powstało w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie – młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, ale niejednokrotnie nie mają skąd czerpać o nich informacji. 
– Sprawdziłyśmy, czego brakuje nam i naszym znajomym i po prostu postanowiłyśmy to zrobić – dodają zgodnie. 

#KultKato to nie tylko nazwa projektu, ale także aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android. Pobrać ją można wprost ze sklepu Google Play albo klikając na swoim urządzeniu mobilnym w link http://bit.ly/1nQKQgx. Co aplikacja Wam oferuje? 


– opiera się na geolokalizacji, więc powiadomi Was o wydarzeniach niedaleko Waszej aktualnej pozycji,
– zawiera przewodnik po wydarzeniach, podzielony na funkcjonalne kategorie (dla muzyki, kina, teatru, sztuki, książki, historii), a także pozwala na wybranie ulubionych wydarzeń ,
– zawiera też przewodnik po miejscach związanych z kulturą w Katowicach, 
– umożliwia udostępnianie ciekawych wydarzeń za pomocą mediów społecznościowych… 
… i o wiele więcej, a dodatkowo jest niezwykle prosta w obsłudze. Nie ma też charakteru komercyjnego, więc nie znajdziecie w niej reklam i innych denerwujących „przeszkadzaczy”. 

A jeśli nie macie telefonu z Androidem? Dziewczyny planują poszerzenie oferty, ale póki co zapraszają na swoją stronę internetową: www.kultkato.pl oraz na fanpage: https://www.facebook.com/kultkato/, gdzie również na bieżąco informują o tym, co ciekawego dzieje się w ich mieście! Wszystkie te kanały są z sobą ściśle powiązane, doskonale się uzupełniają, a śledzenie ich sprawia, że nie ominie Was żadne kulturalne wydarzenie w mieście. 

To co, ludzie zakochani w kulturze, skusicie się?

Wpis powstał we współpracy z ekipą #KultKato. Wszystkie materiały pochodzą od organizatorek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)