Wyzwanie Kiedyś przeczytam – edycja 2016Zapraszam Was do nowej edycji wyzwania Kiedyś przeczytam. Dzięki Waszym komentarzom i wnioskom wyciągniętym z poprzedniej edycji zabawa przeszła metamorfozę i została zmodyfikowana tak, byście byli zadowoleni. Przede wszystkim, nie będzie kar :) Zapraszam do zapoznania się z zasadami i oczywiście do udziału.

Myślę, że wśród nałogowych czytelników nie ma osoby, która nie chomikowałaby na półkach dziesiątek (setek?) egzemplarzy nieprzeczytanych powieści. Zbieramy kolejne książki, polujemy na promocje, otrzymujemy je w prezencie, czy też od wydawców. Czujemy, że musimy je mieć, a potem... zapominamy i upychamy w czeluściach półek, gdzie kurzą się i czekają...Przestawiam Wam wyzwanie, do którego może dołączyć każdy posiadacz stosu zaległości, z którymi chce się uporać, ale potrzebuje motywacji.
............................................................................................................

Z A S A D Y

Zgłoszenie – STOS 12 książek

Aby dołączyć do wyzwania należy zgłosić się pod tym postem i wybrać ze swoich półek stos 12 książek, które koniecznie chcecie/musicie jak najszybciej przeczytać. Mogą to być książki własne, pożyczone jak i ebooki – macie pełną dowolność. Wybrane pozycje należy pokazać na swoim blogu w dedykowanym poście zawierającym zdjęcie i listę wybranych książek, a link do posta trzeba podać pod tym postem.

Kto może wziąć udział?

W wyzwaniu mogą wziąć udział osoby posiadające bloga, które borykają się z zaległościami. Po ukończeniu jednego stosu można zgłosić kolejny i... tak do końca roku :) Bawimy się 12 miesięcy, przez ten czas możecie zgłosić dowolną liczbę stosów. Jeśli blog prowadzi więcej niż jedna osoba proszę robić osobne posty i wyraźnie zaznaczać, kto czyta dany stosik.

Baner

Baner wyzwania możecie opublikować na stronie głównej swojego bloga, w specjalnej zakładce, albo linkować pod każdą recenzją – wybór należy do Was.

Rozliczanie wyzwania

Po przeczytaniu i zrecenzowaniu każdej kolejnej książki skreślacie ją w swoim poście, natomiast linki do recenzji zgłaszacie pod tym postem w swoim komentarzu (komentarze w Disqusie można edytować). Proszę, żebyście nie dublowali komentarzy. Za nieprzeczytanie książki w danym miesiącu nie będzie kar, ale jeśli ktoś w danym miesiącu nie przeczyta nic - proszę o zaznaczenie tego w komentarzu.
UWAGA! Nie będę szukac linków na Waszych blogach ani po pięć razy pytać o zgłaszane linki. Książka nie zgłoszona nie pojawi się w miesięcznym podsumowaniu.

Koło ratunkowe

Każdemu czestnikowi przysługuje 1 koło ratunkowe w każdym zgłoszonym stosie. To oznacza, że jeśli jakaś zgłoszona książka zupełnie Wam nie pasuje i chcecie ją zmienić, będzie to możliwe.

Jakie książki biorą udział w wyzwaniu?

Do wyzwania zaliczają się jedynie książki podane w zgłoszeniu. Możecie wybrać dowolne pozycje, ale polecam dobrze przemyśleć wybór. Chcecie chyba czytać to, co naprawdę Was interesuje, prawda? To ma być zabawa, a nie nieprzyjemny obowiązek.

- Nie można dodawać pozycji w trakcie trwania wyzwania - jedną książkę można zmienić w trakcie trwania zabawy korzystając z koła ratunkowego.

- Książka kupiona wczoraj to też już zaległość, chyba że czytacie ją od razu po zakupie ;) Zaliczam egzemplarze biblioteczne, ebooki oraz egzemplarze recenzenckie, o ile zostaną ujęte na zdjęciu (w przypadku ebooka proszę zrobić zdjęcie okładki na czytniku lub komputerze) i na pewno macie zamiar je czytać.

Dwa własnego dobra nie wybierajcie książek bardzo starych, nudnych, dziwnych, wielotomowych serii i wszelkich książek, po które z własnej woli nigdy byście nie sięgnęli :)


NAGRODY MOTYWACYJNE
Żeby Was mocniej zmobilizować przewiduję nagrody przyznawane na koniec roku, oraz małe motywatory cząstkowe, po ukończeniu każdego stosiku 12 pozycji. 
Każda osoba, która przeczyta swoją dwunastkę otrzyma książkowy czasoumilacz-niespodziankę. 
3 osoby z najlepszymi wynikami (najwięcej przeczytanych książek ze zgłoszonych stosów) zgarną paczki-niespodzianki na koniec roku. Gwarantuję Wam, że jest o co walczyć.


Czas trwania wyzwania

Wyzwanie startuje dziś i trwa do końca roku. Po przeczytaniu wszystkich książek można zgłosić kolejny stos 12 pozycji. W każdej chwili można też dołączyć do wyzwania.
Jeśli macie jakieś pytania, śmiało pytajcie. Czekam na Wasze zgłoszenia i stosiki :)

Udanej zabawy!
......................................................................


Lista uczestników


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)