Bardzo ważny post o wyzwaniu Kiedyś przeczytam – 10 pytań do WasKochani, bardzo się cieszę, że braliście udział w moim autorskim wyzwaniu, jednak zastanawiam się, czy kontynuować je w 2016 roku. W sieci pojawiło się wiele podobnych inicjatyw, polegających na eliminowaniu zaległości z własnych półek.
Czytając komentarze dowiedziałam się również, że nie chcecie kar (bo to najgorsze co może być), spodziewacie się za to świetnych nagród i żadnych zasad :) Niektórzy twierdzą nawet, że stosując przymus wprowadzam negatywną atmosferę. Tymczasem każdy, kto choć raz prowadził wyzwanie wie, że zasady i sposoby motywacji muszą zostać wprowadzone, bez tego zwyczajnie pojawia się chaos. 

Wyzwanie postanie jeśli pomożecie mi w podjęciu decyzji i naprawdę będziecie go chcieć, w końcu chodzi o dobrą zabawę, a nie przymus. Proszę zatem, by wszyscy, którzy planują przystąpić do wyzwania wypowiedzieli się pod tym postem i udzielili szczerych odpowiedzi na kilka pytań (możecie zrobić to anonimowo). Zaprojektujcie wyzwanie razem ze mną :)

Pytania:


1. Czy jeśli wyzwanie powstanie, zgłosisz swój udział? (odpowiedź nie jest wiążąca, ale proszę o szczerość)
2. Czy chcesz, żeby w wyzwaniu obowiązywały kary za niewykonanie minimum planu (minimum to np jedna książka miesięcznie)
3. Jakich oczekujesz nagród, form motywacji?
4. Chcesz wybrać stos do przeczytania w roku 2016, czy wolisz czytać książki pasujące do określonych kryteriów i zdobywać za to punkty? (np za przeczytanie książki z 2001 roku dostaniesz 20 punktów, a za książkę z 2015 tylko 1 punkt).
5. Ile masz nieprzeczytanych książek (tak "na oko" :))
6. Jakie lata wydania przeważają wśród Twoich zaległości? (interesuje mnie rok wydania posiadanego egzemplarza)
7. Jedynym śladem udziału w wyzwaniu na Twoim blogu będzie baner. Chcesz umieszczać go pod każdą recenzją, czy opublikować na stronie głównej/w zakładce swojego bloga? Czy kolorystyka baneru Ci odpowiada?
8. Chcesz wysyłać linki od razu po przeczytaniu książki, czy hurtowo na koniec miesiąca?
9. Chcesz, by w wyzwaniu brały udział tylko Twoje książki czy też egzemplarze pożyczone?
10. Jakie masz uwagi, pytania i pomysły, któe sprawią, że wyzwanie będzie dla Ciebie atrakcyjne?

Spośród wypowiadających się osób wybiorę komentarz, który nagrodzę niespodzianką :) Czekam na Wasze uwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)