TOP 5 ulubionych wydawnictw


Przy okazji zbliżających się 19. Międzynarodowych Targów Książki, opublikowano wyniki analizy Instytutu Monitorowania Mediów*. Okazało się, że blogerzy, recenzenci i dziennikarze zajmujący się kształtowaniem opinii o książkach podkreślają nie tylko tytuł, autora czy gatunek publikacji, ale też markę wydawnictwa, jakie zdecydowało się daną ksiażkę wydać. Stąd moje pytanie, czym Wy kierujecie się kupująć badź wybierając książkę? Okładką? Tytułem? Nazwiskiem autora? A może jednak wydawnictwem? Zrobiłam szybki przegląd własnych półek i teraz zastanawiam się, czy nie jestem przypadkiem ofiarą wszechobecnej reklamy? W wyniku wnikliwej analizy zawartości biblioteczki powstał poniższy ranking. 


Miejsce pierwsze od lat zajmuje na mojej półce (i w sercu) Filia. Niemal wszystkie książki (poza kryminałami) wpisują się w moje upodobania i rzadko zdarza się, bym była niezadowolona z lektury. Cenię zarówno "dotulające" pozycje obyczajowe najlepszych polskich autorek – Magdaleny Witkiewicz czy Nataszy Sochy, jak i starannie wybierane New Adult. Pamiętacie moja recenzję Kochając pana Danielsa? To moim zdaniem najlepsza pozycja dla młodych dorosłych wydana w 2015 roku. Wybierając książki Filii nie muszę znać blurba ani recenzji innych, wybieram w ciemno ;)Czwarta Strona przebojem weszła na rynek i od razu zdobyła moją sympatię. Cenię ich za bezbłędne wybieranie debiutantów – ktoś ewidentnie ma nosa do bestsellerów ;) Wydawnictwo ma odwagę, by wydawać pozycje nietypowe (Pan Darcy nie żyje) i sięgać po obiecujące zagraniczne powieści. Oddanie w ręce czytelników Dotyku ciemności jest przykładem na to, że głos zwyczajnego mola książkowego ma wielkie znaczenie. Wydawca dba również o to, by potencjalny odbiorca poznał "ludzkie" oblicze autora, a na dodatek oddaje w ręce czytelników publikacje w perfekcyjnie dopracowanych okładkach.


Wydawnictwo Albatros jest gwarancją dobrej jakości. Ich książki nie tylko cieszą oczy piekną okładką, ale też bezbłędnym wnętrzem. Lubię ich za wielokrotne odświeżanie serii, więc jeśli chcielibyście zrobić mi prezent, zawsze możecie zakupić kolejną reedycję powieści Sparksa :) Będę zachwycona! Widzieliście nowe wydanie Przeminęło z wiatrem? To również ich dzieło.Wydawnictwo Otwarte wydaje Colleen Hoover, chyba więcej chyba nie muszę tłumaczyć?Uwielbiam też ich literaturę młodzieżową i dystopie oraz podziwiam okładki :) Na uwagę zasługuje fakt, że nie porzucają serii w połowie i słuchają opinii czytelników odnośnie wyglądu okładek, czy brzmienia tytułów.


Wydawnictwo AKURAT skusiło mnie prozą Cecelii Ahern, a jak wiecie, to jedna z moich ulubionych zagranicznych autorek. Cieszę się też, że pod skrzydłami tego wydawcy znalazły się Barwy miłości Kathryn Taylor oraz cykl Collide, Gail McHugh.  Literatura romansowo-erotyczna zawsze mnie przyciąga :)

Tak wygląda mój TOP 5, a Twój?


* Booklips dokładnie opisuje wyniki analizy, możecie o tym przeczytać TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)