Obraz w Lustrze – Ale wtopa!


Okładka jest tak okropna! Doprawdy Insignis, to prawdziwa wtopa. Mało tego, wydrukowano front okładki z tyłu książki, kto to słyszał, by tak robić. Czy ten błąd zmienił się w ideę, a czytelnicy dowiedzą się, jakie owoce może przynieść porażka? 


Powiedzmy sobie szczerze – wszyscy ponosimy porażki. Być może nie są to monstrualne klęski, ale bez wątpienia każdemu z nas zdarza się coś schrzanić. Przyjęło się uważać, że porażka nigdy nie jest dobra, niezależnie od tego, czy chodzi o drobną wpadkę, czy o kompletną katastrofę. Jeśli coś nie wyszło, ktoś ma kłopoty.

A gdyby tak spojrzeć na błędy prowadzące do porażki jak na zwiastuny sukcesu?

Ta książka jest o odwadze ich popełniania. O tym, jak inspirować się porażkami, zamiast się nimi frustrować. I że poszukując oryginalności, warto ponieść cenę upokorzenia. Tak radykalna zmiana punktu widzenia może zaowocować czymś nieoczekiwanym. Jej konsekwencje zadziwią ciebie i wszystkich wokół – autentycznej oryginalności nie da się bowiem przewidzieć! I niezależnie od efektów, pod koniec dnia będziesz mógł powiedzieć: udało się.*


Dawno nie miałam do czynienia z tak osobliwą pozycją. Książka Erika Kesselsa pozwala spojrzeć na porażki z innej strony, o ile przymkniemy oko na zakorzenione w świadomosci schematy. Przyznam szczerze, że nie przepadam za poradnikami i publikacjami motywacyjnymi i ta również nie skradła mojego serca, ale uzmysłowiła mi jedną rzecz – kreatywnością może się wykazać każdy z nas, o ile da sobie szansę. Czasem wystarczy spojrzeć na coś przez krzywe szkiełko, żeby całkowicie zmienić perpspektywę.


Z książki wynika kilka prostych prawd: nie można zadowolić każdego, nikt nie jest nieomylny, popełniamy błędy, mamy klapki na oczach i zbyt chętnie podążamy znaną drogą. Tymczasem warto znaleźć w sobie odwagę do zmian.

Książkę wydano w nietypowym, małym formacie. Zawiera mnóstwo zdjęć i niewiele tekstu, a motywacyjne hasła można sobie powiesić na lodówce.Warto przejrzeć, bez wątpienia.Szczegóły
Tytuł: Ale wtopa!
Autor: Erik Kessels
Przekład: Michał Strąkow
Wydawnictwo: Insignis 2017
Gatunek: literatura motywująca


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)