Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz – J.K. Rowling


Czytacie scenariusze? Lubicie tego typu publikacje, czy uważacie, że są całkowicie zbędne dla zwykłego czytelnika? Przyznam szczerze, że gdyby powyższa perełka nie dotyczyła świata Harrego Pottera pewnie bym ją zignorowała. Jednak jako fanka cyklu nie mogłam przejść obok niej obojętnie.


Musicie wiedzieć jedno, to absolutny majstersztyk jeśli chodzi o wydanie. Wreszcie doczekaliśmy w Polsce czasów, w których czytelnik dostaje dopracowaną pod każdym względem publikację, którą przyjemnie się ogląda (i głaszcze, i wącha i gładzi, i otacza największą czcią 💓💓💓). Brawo dla wydawnictwa Media Rodzina za wykorzystanie oryginalnej wersji okładki i wnętrza, spędziłam wiele przyjemnych chwil podziwiając kolejne strony. Pozwoliłam się omamić grafikom wciąż mając w pamięci filmowe sceny z dopiero co obejrzanego filmu (tak, tak, dopiero teraz). 


Scenariusze filmowe mają to do siebie, że... kiepsko się je czyta. Z Fantastycznymi zwierzętami było podobnie. Nie potrafiłam wczuć się w akcję i wyobrazić sobie przedstawionych scen, więc poszłam na łatwiznę i po prostu obejrzałam film (swoją drogą świetny!). Doceniam wkład pracy J.K. Rowling w szczegółowe rozpisanie fabuły, przedstawienie zachowania postaci i emocji im towarzyszących, ale wolałabym, żeby filmowa opowieść miała swoją książkową wersję w formie klasycznej powieści i myślę, że nie jestem w tym pragnieniu odosobniona. 

Nie zrozumcie mnie źle, ponieważ teoretycznie miałam pisać o książce, a tymczasem odbiegam zupełnie od tematu i zachęcam Was do obejrzenia dzieła ze stajni Warner Bros. Uważam jednak, że opowieść o osobliwych zwierzętach i Newcie Skamanderze jest warta poznania, nieważne w jakiej formie. Być może lektura scenariusza wzbudzi w Was większe emocje niż we mnie, jeśli macie nieograniczoną wyobraźnię lub po prostu lubicie taką formę przekazu. Zakup scenariusza polecam fanom magicznego cyklu oraz wszystkim tym, którzy kochają dodatki do serii. Publikacja jest w pewnym sensie odcinaniem kolejnych kuponów od sławy cyklu o Harrym, ale gdy na nią popatrzymy – kwestie pobudek autorki tracą znaczenie ☺ Szczegóły
Tytuł: Fantastyczna zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz
Autor: J.K. Rowling
Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: media Rodzina 2017
Gatunek: młodzieżowa
Gdzie kupić? A tu ↘


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)