Maraton z Harrym Potterem #5 Baśnie Barda Beedle'a


Baśnie Barda Beedle'a przełożyła z run na język angielski Hermiona Granger, a z języka angielskiego na polski Andrzej Polkowski, dacie wiarę? Mało tego, komentarzami obdarzył wydanie sam Albus Dumbledore. 


Informacja dla czarodziejów

Baśnie Barda Beedle'a wzruszają, bawią, a czasem nawet przerażają, ale jedno jest pewne – uczą, że magia mogę być źródłem zarówno zła jak i dobra. Pokazują, że aby osiągnąć cel, należy o to zawalczyć, a nie biernie czekać na księcia na białym koniu, tudzież waleczną księżniczkę. No i jeszcze jedno, baśnie jak to baśnie – nie zawsze kończą się dobrze. Na książce wychowały się pokolenia małych czarodziejów, dołączysz do nich?

Informacja dla mugoli

To ostatni już dodatek uzupełniający cykl o Harrym Potterze, który swego czasu osiągał horrendalne ceny w sieci. Poprzednie wydanie książki (niezbyt ładne zresztą) kosztowało nawet dwieście złotych ☺ Na szczęście cierpliwość czytelników została nagrodzona i w marcu 2017 roku Media Rodzina wydała zbiór baśni, ze wstępem autorki i ilustracjami chorwackiego artysty – Tomislava Tomicia. 

J.K. Rowling za pomocą baśni dociera do młodego czytelnika i uczy go poprzez rozrywkę. Pokazuje wartość przyjaźni, skutki pędu do władzy i ulotność marzeń. Sprawia, że czytelnik, nawet bardzo młody, zastanawia się nad sensem istnienia i wartościami, jakie powinny prowadzić go przez życie. To mądra pozycja, zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, nawet jeśli nie wierzą w magię. 

Wznowienie kusi piękną okładką o dopracowanym wnętrzem i podobnie jak pozostałe dodatki stanowi idealny prezent dla każdego Potteromaniaka.


Ciekawostka

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacji Lumos, która do 2050 chce zrealizować ambitny cel – zlikwidować placówki opiekuńcze na świecie i umożliwić dzieciom dorastanie w rodzinie.

Lumos jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 1112575.

Baśnie Barda Breedle'a kupicie tutaj:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)