Maraton z Harrym Potterem #4 Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć


Smoki, gryfy, jednorożce, feniksy i centaury – te i inne stworzenia pojawiają się w ludzkich legendach i baśniach, zwłaszcza tych z okresu średniowiecza. A czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby magiczne stworzenia istniały naprawdę?


Jeśli nie, to znak, że najprawopodobniej jesteście mugolami ☺

Informacja dla czarodziejów

Ostatnio pisałam o jednej z pierwszych lektur każdego czarodzieja, jaką jest Quidditch przez wieki. Dziś natomiast szepnę Wam kilka słów o kolejnym obowiązkowym podręczniku – Fantastyczne zwierzęta i ja je znaleźć. To z niego można dowiedzieć się gdzie żyje gromoptak, jak śliskie są odchody kudłonia, a także od czego głupsze są trolle. Książkę napisał znakomity magizoolog Newt Skamander i wyjaśnił w niej nie tylko kwestie związane z występowaniem magicznych stworzeń, ale też skategoryzował je tworząc podręczny leksykon. Znajomośc książki jest wymagana, jeśli chcecie zasilić szerego Hogwartu i głębiej wniknąć w świat Harrego Pottera i jego przyjaciół.

Informacja dla mugoli

Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć to kolejny dodatek uzupełniający cykl o Chłopcu z blizną w kształcie błyskawicy. Podobnie jak poprzednio opisywana pozycja, wspomaga założone przez brytyjską autorkę fundacje Comic Relief i Lumos (pomagające dzieciom z całego świata).

J.K. Rowling wprowadza w świat fantastycznych zwierząt pisząc jako fikcyjny autor – Newt Skamander – co dodaje książce powagi i niesamowicie działa na wyobraźnię, a przede wszystkim jest niesamowitą gratką dla czytelników uwielbiających tematyczne dodatki do ukochanego cyklu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wznowienie zostało wzbogacone o sześć nowych zwierząt, a w polskiej wersji otrzymało piękną, oryginalną okładkę. Podręcznik wydano z najwyższą dbałością o szczegóły, zatem stanowi wymarzony prezent dla każdego Potteromaniaka.

Świat wykreowany przez J.K. Rowling i mnogość magicznych istot, jakie wymyśliła zainspirował wytwórnię Warner Bros do nakręcenia filmu Fantastyczne zwierzęta i ja je znaleźć. Oglądaliście już?Ciekawostka

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575.
Fantastyczmne zwierzęta i jak je znaleźć kupicie tutaj:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)