Mimo naszych kłamstw – Tarryn Fisher. Książka idealna


Nadszedł czas, by wszystkie karty zostały odkryte. Czy w finałowym tomie cyklu Love Me With Lies Caleb Drake zdradzi wszystkie tajemnice? Czym jeszcze zaskoczą bohaterowie? Jaki będzie finał miłości w toksycznym trójkącie? Przeczytajcie Mimo naszych kłamstw i nie dajcie się zwieść pozorom.

Co w fabule piszczy? 

Caleb nigdy nie był naprawdę blisko ze swoją jedyna miłością. Ani w dniu swego ślubu, ani w dniu... jej ślubu. Kiedy życie daje mu kolejną szansę, nadal się waha. Czy w końcu zdecyduje się na ostateczny, najlepszy krok? Jaką cenę musi ponieść by wreszcie odnaleźć miłość? A uczucie jest tylko mrzonką, nic nie znaczącym epizodem w jego jakże zepsutym życiu? Sprawdźcie sami.

Moralne zepsucie i złamane serce

Nie jest łatwo napisać opinię o kolejnej książce w serii, tym bardziej takiej, w której każdy wątek ma znaczenie. Nie obawiajcie się spojlerów, w tym tekście nie znajdziecie ani jednego. Powiem Wam za to, co ta powieść ze mną zrobiła ☺

Tarryn Fisher konsekwentnie łamie schematy i tworzy historie z bohaterami, których nie sposób polubić. Olivia, Leah i Caleb to ciekawe osobowości, jednak z żadną z nich nie chciałabym się przyjaźnić ani tym bardziej wchodzić w bliskie relacje. Kłamią, kombinują, knują i kierują się mało szlachetnymi pobudkami, a w efekcie zaprzepaszczają własne szczęście. Paradoksalnie to dzięki temu ich historię czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem i nawet jeśli budzi moralny sprzeciw – intryguje i wciąga. Podaczes lektury tej powieści z pewnościąnie grozi Wam emocjonalny detoks.

Mimo naszych kłamstw jest doskonałym połączeniem ciekawego, drażniącego stylu Fisher i fascynującej historii, w której szaleńcza, toksyczna miłość gra pierwsze skrzypce. Autorka przedstawia trójkąt miłosny oczami Caleba, wyjaśniając motywy jego postępowania. Drake kieruje się w życiu dziwnie pojętą i nietypowo okazywaną miłością. To dlatego posuwa się do egoistycznych czynów i dąży do tego, by zdobyć to czego pragnie – czyli jedyną kobietę, jaka mu się opiera.

"Szok wywołany jej widokiem uprawdopodobnił moje oszustwo. Miałem wielką ochotę poznać tę (...), która zmieniła fryzurę i wydawała się oddychać kłamstwami. Pragnienie kobiecych kłamstw zakrawa na obłęd. Jednak (ona) wyraża miłość przy użyciu kłamstw. Okłamuje cię, mówiąc, co czuje, co ją boli, jak bardzo cię pragnie albo że w ogóle cię nie chce. Kłamie, by chronić ciebie i siebie".

Wiązałam spore nadzieje z finałowym tomem serii. Czy się zawiodłam? Poniekąd nie, ponieważ autorka wyjaśnia wszelkie wątki i rzuca nowe światło na postępowanie bohaterów, jednak były w tej historii elementy nieco nieprzemyślane (jak choćby kolosalne zbiegi okoliczności). Nieco drażniła mnie również niedojrzałość postaci, ale zrzucam to na karb konwencji jaką przybrała autorka. 

Niemniej jednak jest to jedna z moich ulubionych serii dla młodych dorosłych – pozbawiona pudrowej słodyczy, księcia z bajki na tęczowym jednorożcu i słabej bohaterki o wyglądzie eterycznego elfa. Zawiera natomiast słodko-gorzką prawdę o skomplikowanym związku, opełnym emocjonalnego szarpania i wyborów, które trudno zaakceptować i zrozumieć. Nie sposób również jednoznacznie ocenić, czy Olivia i Caleb bardziej się kochają, czy nienawidzą, a ta niepewność dodaje powieści smaczku.

Love Me With Lies to seria, która mnie emocjonalnie przeczołgała, zdenerwowała i wzruszyła. To również jedna z najciekawszych historii miłosnych wśród literatury New Adult, głównie ze względu na nietypowy charakter związku. Powieść niekiedy przytłacza i napełnia wściekłością, by za chwilę oczarować i udowodnić, że niszczyć jest łatwo, ale odbudować niezwykle trudno. Czy błędne koło w jakim znaleźli się bohaterowie, wreszcie przestanie się toczyć? Przekonajcie się.

Szczegóły
Tytuł: Mimo naszych kłamstw
Autor: Tarryn Fisher (bio)
Przekład: Piotr Grzegorzewski
Cykl: Love me with lies, T III
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 11 stycznia 2017

Ocena
Treść: bardzo dobra, 7/10
Styl: bardzo dobry
Okładka: doskonała

czytaj legalnie – nie chomikuj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)