Eat Pretty Jedz i bądź piękna – Jolene Hart. Czy to kolejna dieta?


O dietach by schudnąć już było. O dietach by nabrać ciała – było. O dietach zgodnych z grupą krwi czy fazami księzżyca też już było. A co z urodą? Na ten temat jeszcze niewielu mówi, a jeszcze mniej pisze (koncerny kosmetyczne przeciez muszą zarabiać). Tymczasem Jolene Hart udowadnia, że kluczem do piękna jest wyłącznie zdrowe, naturalne odżywianie, które przywróci skórze wewnętrzny blask, włosom sprężystość, a talii – odejmie centymetrów. Skusicie się?

Co o książce pisze wydawca?

Opróżnij szafę pełną chemicznych kosmetyków i zadbaj o to, co masz w lodówce.
Bo:
• zdrowe włosy to: orzech włoski, botwinka, kokos, maliny, pietruszka, seler
• płaski brzuch to: ananas, grejpfrut, karczochy, kiwi, szałwia
• piękna cera to: awokado, bataty, brzoskwinie, marchew
• doskonały nastrój to: pestki dyni, banany, cukinia, proso.

Jolene Hart na własnym przykładzie udowadnia, że prawdziwe piękno drzemie w każdej z nas. By zapomnieć o wahaniach wagi, przesuszonej skórze czy niedoskonałościach i rozbłysnąć pełnym blaskiem potrzebujesz tylko zdrowego, naturalnego pożywienia.


Charakterystyka publikacji

Eat pretty Jolene Hart to dwie uzupełniające się publikacje: podręcznik odżywiania Eat pretty Jedz i bądź piękna oraz Twój osobisty kalendarz piękna. 

Pierwsza z nich w zwięzły i przejrzysty sposób uczy czym są substancje szkodliwe (alkohol, cukier, gluten, kofeina, źle przygotowane – np smażone potrawy). Troszkę straszy i przestrzega przed konsekwencjami stosowania w diecie przetworzonej, paskudnej i bezwartościowej żywności. 

W kolejnej części książka wprowadza czytelnika w świat prawidłowego odżywiania przedstawiając korzyści z budowania diety od podstaw. Uczy gdzie szukać witamin i mikroelementów, a także zwięźle wyjaśnia, co zyskamy zjadając produkty je zawierające. Na kartach książki znajdziemy też sporo ciekawych (choć dość drogich w przygotowaniu) przepisów.


Co jeść na diecie?

Co ciekawe, autorka pokusiła się o stworzenie planów urodowych na poszczególne pory roku – uwzględnia w nich sezonowo dostępne produkty i zwraca uwagę, o co trzeba dbać w poszczególnych miesiącach – na przykład o większe nawodnienie latem, czy o dostarczenie "ogrzewających" tłuszczów zimą.

Publikacja zawiera także wskazówki na temat zdrowego stylu życia i przekonuje, że równie ważne jak jedzenie są: aktywność fizyczna, odpowczynek czy sen.


Może Wam się wydawać, że powyższe treści to same banały, pamiętajmy jednak, że czasem nawet oczywiste wiadomosci są łatwiej przyswajalne, gdy je usystematyzujemy. Podręcznik Jolene Hart może pełnić funkcję drogowskazu i każda osoba, która na serio potraktuje zawarte w niej rady może liczyć na spektakularne efekty. Potrzeba tylko samozaparcia, konsekwencji i... sporej ilości gotówki. Zdrowe odżywianie, z użyciem ekologicznych i różnorodnych produktów niestety nie jest tanie – ale przecież zaoszczędzimy na wszelkich suplementach i mazidłach, prawda? ☺


Doskonałym uzupełnieniem poradnika jest Twój osobisty kalendarz piękna, który można (ale nie trzeba) dokupić. Kalendarz pozwala zaplanować i realizować wprowadzanie zdrowych zasad. Zawiera miejsce na zapisywanie posiłków, postanowień, postępów i różnego rodzaju list.


Kupić czy nie kupić?

Obie książki mogą być ratunkiem dla osób, które na co dzień odżywiają się fatalnie, żyją w stresie i nie czują się pięknie, a chciałyby to zmienić, tylko nie bardzo wiedzą jak zacząć. Trzeba jednak pamietać, że sam poradnik to za mało, by zmienić swoje życie. Wprowadzanie zasad wymaga żelaznej dyscypliny i uświadomienia sobie, że jest to dla nas korzystne – jestem pewna, że książka Jolene Hart Was o tym przekona. 
Zatem jeśli chcesz zacząć odżywiać się zdrowo, lubisz gadżety związane z dietami i zdrowym stylem życia, a do tego masz dobry wzrok (druk w książkach jest maleńki) – polecam.

Szczegóły
Tytuły: Eat Pretty Jedz i bądź piękna
Eat pretty Jedz i bądź piękna. Twój osobisty kalendarz piękna
Autor: Jolene Hart
Wydawnictwo: Znak Literanowa, styczeń 2017
Kategoria: poradnik
Ocena: warto kupićBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)