Błądząca we mgle – Magda Mila. Zbuntowana małolata

Błądząca we mgle to trzecia część cyklu Żywioły i z pewnością macie już pewne oczekiwania, co do jej zawartości. Muszę Was uprzedzić, że książka z pewnością zaskoczy te z Was, które przyzwyczaiły się do mocno erotycznego stylu autorki. Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że to najdelikatniejsza opowieść Magdy Mili, choć nie brakuje tutaj namiętnych scen. 


Co w fabule piszczy
Zawalił mi się świat. Tak po prostu, jednego dnia. Odkryłam, że całe moje siedemnastoletnie życie było jednym wielkim kłamstwem. Co mogłam zrobić? Zanegowała wszystkie zasady, wartości i inne shity, jakie mi przez całe życie wpajano. I jeszcze zaplanowałam zemstę na ojcu, który miał zginąć w wypadku, a zamiast tego szczęśliwie sobie żył w jakiejś pieprzonej Warszawie.Pożegnałam Nowy Jork, powitałam całkowite szaleństwo i wolność od ograniczeń. Miałam wreszcie być taka, jaką nigdy mnie nie chcieli widzieć kłamcy, którzy mnie wychowali. Gdzie mnie to doprowadziło? Jaką cenę zapłaciłam za te poszukiwania? I przede wszystkim – czy było warto?
Pamiętacie scenę, w której na progu Tomasza Bergsona staje Kate, jego córka? Zbuntowana nastolatka pojawia się w życiu swojego ojca i postanawia przewrócić je do góry nogami, na dodatek nie przebierając w środkach. Dziewczynie nie brakuje inwencji: imprezuje, znajduje szemrane towarzystwo, próbuje używek i wynajduje inne sposoby dokuczenia ojcu i jak niemal każda nastolatka nie dostrzega tego, co najważniejsze – troski i miłości. Dziewczyna coraz bardziej się pogrąża, choć wewnętrznie cierpi,  Tomasz ma trudny orzech do zgryzienia, a nadszarpnięte relacje coraz trudniej naprawić. Jednak w końcu pojawia się światełko w tunelu: starsza przyjaciółka, intrygujący chłopak i pogrzebana pasja to trzy powody, dla których Kate postanawia żyć. Czy jednak w porę uchroni się przed autodestrukcją? Przeczytajcie. 

Magda Mila stworzyła powieść dla trochę młodszych czytelniczek i wzięła na warsztat problemy nastolatki. Zagubienie, poczucie krzywdy i niezrozumienia sprawiają, że młoda dziewczyna postanawia wziąć życie we własne ręce i niestety nie potrafi udźwignąć ciężaru młodzieńczych decyzji. Na szczęście ma wokół siebie ludzi, który będą walczyć ze wszystkich sił, by ją uratować. Tylko czy zdążą, zanim stanie się najgorsze?

W tej pozornie prostej historii Magda Mila zawarła ważny przekaz i pokazała siłę rodzinnych więzi. Być może troszkę przerysowała postępowanie postaci, jednak nie zapominajcie, że to powieść z romantycznym tłem, a nie poradnik rodzicielski. Wiarygodnie wykreowani bohaterowie, realne problemy nastolatek (także te najbardziej dramatyczne, związane ze współczesnymi zagrożeniami czyhającymi na lekkomyślną młodzież) i oczywiście gorący wątek miłosny to główne powody, dla których warto poznać tę historię. Powieść przypadnie do gustu zarówno błądzącym nastolatkom, zagubionym w gąszczu własnych emocji, jak i czytelniczkom, które młodzieńcze czasy mają już za sobą, ale przed nimi próba rodzicielskich sił i majaczący w oddali, nastoletni bunt własnej latorośli.

Błądząca we mgle nie jest przesiąknięta erotyką tak jak poprzednie części, nie znajdziecie tutaj scen rodem z klubów dla dorosłych, ale nie będzie to też całkiem niewinna opowieść. Możecie liczyć na duże emocje, rodzinne potyczki,  przemyślaną akcję, współczesną problematykę (przemoc seksualna, wykorzystanie mediów społecznościowych do niecnych celów) i subtelniejsze, romantyczne choć nie cukierkowe sceny. Bez wątpienia warto przeczytać.

Szczegóły
Tytuł: Błądząca we mgle
Autor: Magda Mila
Wydawnictwo: Habanero Books 2020
Cykl: Żywioły
Gatunek: New Adult/romans

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)