Manhattan Beach – Jennifer Egan. Premiera!Dziś premiera powieści, na którą czekano aż 7 lat. Powieści, która od razu po wydaniu została nominowana do National Book Award, a w plebiscycie One Book, One New York nowojorczycy wybrali ją najlepszą powieścią roku!


Manhattan Beach, jak każda wielka powieść, ma wiele warstw i tajemnic. To nie tylko wciągająca historia z suspensem, rozgrywająca się na tle panoramy Nowego Jorku lat 30. i 40., ale przede wszystkim porywająca opowieść o dziewczynie, która na nowo zdefiniowała granice tego, co jest dopuszczalne dla kobiet.

Co w fabule piszczy?

Jest rok 1943, dziewiętnastoletnia Anna Kerrigan nurkuje w okolicach Staten Island. Do tej pory, jako jedyna kobieta nurek, schodziła pod wodę, by naprawiać zniszczone statki, które walczyły na Pacyfiku. Teraz nurkuje w poszukiwaniu ciała swojego ojca.
Kilka lat wcześniej Anna towarzyszyła ojcu podczas wizyty w posiadłości Dextera Stylesa, szemranego biznesmena, który dorobił się na czarnym rynku w czasach prohibicji. Spotkanie na Manhattan Beach trwało krótko, jednak losy tych trojga splotły się już na zawsze.
Jennifer Egan – amerykańska pisarka. Wychowała się w San Francisco, ale obecnie mieszka na Brooklynie. Studiowała na Uniwersytecie Pensylwanii oraz w St John’s College na Uniwersytecie Cambridge. W 2011 r. otrzymała Nagrodę Pulitzera i National Book Critics Circle Award za powieść A Visit From the Goon Squad (Zanim dopadnie nas czas).

Macie w planie lekturę tego tytułu? Autorka (w Polsce dość mało znana) tworzy wielką, amerykańską literaturę, której warto przyjrzeć się bliżej.


Szczegóły
Tytuł: Manhattan Beach
Autor: Jennifer Egan
Przekład: Anna Gralak
Wydawnictwo: Znak Literanova 2018 
Gatunek: literatura współczesna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)