Dlaczego warto czytać... cykl Inni − Anne Bishop


Na początku listopada w księgarniach pojawiła się wyczekiwana przez fanów Anne Bishop ostatnia część bestsellerowej serii Inni Zapisane w kartach. Znalazłam dla Was mnóstwo powodów, dlaczego warto poznać ten cykl.


Anne Bishop nie trzeba nikomu przedstawiać. To mistrzyni gatunku, autorka bestsellerów docenianych przez czytelników i recenzentów na całym świecie, m.in. przez „New York Timesa”. To także laureatka nagrody Williama L. Crawforda − Memorial Fantasy Awards. Serca polskich czytelników zdobyła bestsellerową serią Czarne Kamienie, którą wielu fanów gatunku dark fantasy uważa za kultową.

W Innych autorka stworzyła niezwykle barwny i ciekawy świat, osiedlając w nim wyjątkowe istoty. Na kartach najnowszego tomu powraca tam, by pokazać, w jaki sposób ludzie starają się przetrwać wśród zmiennokształtnych i wampirów.

Zapisane w kartach to część serii pełna zwrotów akcji i zagadek, które usatysfakcjonują najbardziej wymagającego czytelnika. Wprawdzie to ostatni tom tej linii fabularnej, ale w planach jest już kolejna powieść ze świata znanego z cyklu Lake silence.

BEZPŁATNY FRAGMENT <KLIK>

cykl Inni, tom I
tom I - Pisane szkarłatem

7 powodów
dla których warto przeczytać cykl Inni Anne Bishop

  1. Przemyślana koncepcja świata przedstawionego, bogatego w detale, zaskakującego, a jednocześnie bardzo "ludzkiego" mimo zamieszkiwania przez istoty fantastyczne.
  2. Wielopłaszczyznowa historia, zbudowana w kilku wątków i opowiadana przez wielu bohaterów, w których każdy ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia (nieważne czy to postać pozytywna, czy "czarny charakter")
  3. Wielowymiarowi, pełnokrwiści bohaterowie pełni wad i zalet. Skomplikowani, czasem naiwni, czasem brutalni, ale zawsze wiarygodni i niezwykle barwni. Na dodatek wraz z każdym tomem rozwijają się, ewoluują i nie podejmują nieistotnych dla fabuły działań.
  4. Spokojna, ale nasycona atmosferą oczekiwania akcja. Czytelnik w napięciu śledzi rozwój fabuły i zostaje nagrodzony za cierpliwość licznymi zwrotami fabularnymi i kolejnymi tajemnicami, które tworzą złożoną sieć.
  5. Niepowtarzalny język i styl (o tym aspekcie wspominają niemal wszyscy czytelnicy). Każde słowo w powieści ma znaczenie,  opisy są barwne, sugestywne i plastyczne a dialogi realistyczne i pozbawione wodolejstwa.
  6. Tematyka cyklu to nie tylko fantastyczne wątki, ale też przemoc i wojna
  7. Każdy tom trzyma poziom, nieliczne spadki formy autorki odnotowali tylko nieliczni czytelnicy (głównie w tomie Naznaczona). Bishop więzi czytelnika w stworzonym przez siebie świecie i nie wypuszcza aż do ostatniej strony.
cykl Inni, tom II
tom II - Morderstwo wron

Czujecie się zachęceni? To na deser przeczytajcie jeszcze jak o serii Inni piszą polskie blogerki:

"Autorka nie pisze o miłych wilczkach, które z miłości do człowieka tracą swoją dzikość, ani o wampirach, które nie piją ludzkiej krwi. Książka przedstawia "dzieła Namid" które uważają ludzi za mięso. Pokazuje obrazy, które co wrażliwszym będą bardzo przeszkadzać - powyrywanie kończyny, zjadanie ludzi. Bishop nie cofnie się przed najbrutalniejszymi opisami i pomysłami, które dla mnie były bardzo mocne, jednak nie wpłynęły na negatywny odbiór książki. Jednocześnie świat przestawiony jest fascynujący, zamieszkały przez tak liczne grono postaci, które potrafią ze sobą współistnieć (prócz ludzi oczywiście). Myślę, że to jest największy atut tej książki - stworzenia, które są tak różne od ludzi, a właściwie cała ich plejada. Dodatkowo są one inne od klasycznych wyobrażeń (chociażby wampiry czy Wilki)".

"Srebrzyste wizje nie odstają od poprzednich części. Nie wiem, jak to możliwe, jednak autorka z powieści na powieść nadal utrzymuje ten sam, wysoki poziom. Akcja jest jak zwykle ciekawa i pełna zagadek,co sprawia, że nie sposób oderwać się od tej lektury".

cykl Inni, tom III
tom III - Srebrzyste wizje

A tak piszą o książce za granicą:

„Fantastyczny wgląd w brutalną, mroczną politykę i wojnę międzygatunkową. Naprawdę absorbująca seria”.

Fresh Fiction

„Jedna z najoryginalniejszych i najlepszych serii fantastycznych… Rewelacyjna i ekscytująca historia”.

RT Book Reviews

"Świetnie wykreowany świat”.

Smexy Books

cykl Inni, Initium
tom IV - Naznaczona

Skusicie się?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)