Misia i jej mali pacjenci – Aniela Cholewińska-Szkolik. Kącik rodzica


Kształtowanie odpowiednich postaw dziecka, uwrażliwianie go na otaczający świat, wzbudzanie pozytywnych zachowań, jak choćby opiekuńczości w stosunku do zwierząt należy zacząć jak najwcześniej. A kto jest najlepszym materiałem do wychowania jak nie ufne, ciekawskie i wrażliwe przedszkolaki?W maju nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa ukazały się kolejne tomy serii Misia i jej mali pacjenci. Pięknie wydane książeczki, z sympatycznymi ilustracjami to idealna lektura dla przedszkolaków, która nie tylko bawi, ale też uczy miłości do zwierząt.


Cykl książeczek zawiera krótkie opowiadania, w sam raz do czytania przed snem. Główną bohaterką serii jest siedmioletnia dziewczynka o imieniu Misia, która kocha przyrodę i jest pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. W swoim domku na drzewie, zbudowanym przez ukochanego dziadka, prowadzi klinikę dla zwierząt. Dziewczynka ratuje z opresji zwierzaki małe i duże, leczy zziębnięte ptaszki, pomaga źrebakom i rozmawia z nimi. Przeżywa swoje przygody w towarzystwie pieska Popika, a jej największym wsparciem jest dziadek - weterynarz.


Opowiadania są krótkie, zwięzłe i łatwe do zrozumienia. Dobrze brzmią czytane na głos, ze względu na krótkie zdania i plastyczne opisy, a przedstawione w nich treści chwytają za serce i pozwalają dzieciom zrozumieć prawidłowe zachowania względem małych przyjaciół.

Jeśli Wasze dzieci oglądają bajki o małych weterynarzach (np Klinika dla pluszaków na Disney Junior) z pewnością pokochają polski cykl. Autorka pisze prostym językiem, a jej pełne empatii opowiadania zapadają w pamięć. Czytanki spełniają ogromną rolę dydaktyczną i z ich pomocą łatwiej wytłumaczyć dziecku dlaczego należy chronić zwierzęta i dbać o nie. Wiecie jakie to ważne? Szacunek i miłość do zwierząt wynosi się z domu, dziecko musi rozumieć, że każda żywa istota czuje i nie można jej krzywdzić.Książeczki wydano z dbałością o szczegóły, są kolorowe, bogato ilustrowane, a obrazki urzekają delikatnością, miękkością i ciepłem. Dawno nie widziałam tak ślicznych i słodkich obrazków! Widzicie tę sówkę powyżej? Nawet postać Misi zmiękczy serce największego łobuziaka, a jej przygody mogą śmiało konkurować z serialowymi wzorami zza oceanu. Polecam serdecznie, dla małych i dużych wielbicieli zwierząt.


Aniela Cholewińska-Szkolik ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnościami: pedagogiczną i glottodydaktyczną. Studiowała również podyplomowo dziennikarstwo. Jest nauczycielką w gimnazjum. Oprócz pisania zajmuje się półtoraroczną Hanią i sześcioletnim Piotrkiem oraz domem. Dużo czyta i odpowiada na miliony pytań, czyli jest przede wszystkim mamą. Jeśli znajdzie chwile dla siebie, to chętnie spędza ją na pracach w ogrodzie – sadzeniu, koszeniu, przycinaniu, pieleniu. Lubi też aktywnie spędzać czas: jeździ na rowerze i dużo spaceruje. W weekendy, z rodziną, często robi sobie wycieczki po Polsce, bo lubi poznawać nowe miejsca.


Szczegóły
Tytuł: Misia i jej mali pacjenci: cz. 1 Niespodziewani goście; cz. 2 Weterynarz z Lipowej Kliniki
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo: Zielona Sowa 2017
Oprawa twarda
Dla dzieci powyżej 4 roku życiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)