Trzy kolory rysuj – Sarah Skeate. Jak nauczyć się rysować?


Nie potrafię rysować. Ba! Moja córka twierdzi, że nie mam talentu za gorsz :) Jednak talent, talentem, ale rysować trzeba, zwłaszcza gdy dziecko wymaga pomocy w najdziwniejszych pracach domowych. Wybrałam Trzy kolory wystarczą. Rysuj! dlatego, że obiecuje powrót do starej szkoły tworzenia rysunków tylko trzema długopisami: czerwonym, niebieskim i czarnym. Jak myślicie, nauczyłam się rysować?


Rozwiewam wątpliwości, ta książka to nie kolorowanka, tylko podręcznik rysowania dla... opornych. Krok po kroku pokazuje jak prowadzić kreskę, pomaga wybrać odpowiedni długopis i tło, radzi od czego zacząć i udowadnia, że kreślenie linii to świetna zabawa. 

Wiecie, że długopisem można cieniować stosując odpowiednie techniki, takie jak kropkowanie czy kreskowanie? Znacie sposoby na rysowanie oczu, nosków i całych pszczółek z kółek? Macie w sobie tyle szaleństwa, by narysować kurę na głowie? :) Jeśli nie, to koniecznie powinniście zaopatrzyć się w tę publikację, zwłaszcza gdy tak jak ja cierpicie z powodu nikłych umiejętności twórczych. 


Podczas "nauki" spędziłam kilka długich godzin na treningu, którego wyników nie chcielibyście oglądać, ale powiem Wam, że było warto (mimo tego, że efekty moich starań zostały wyśmiane przez członków rodziny). Potrafię już narysować wkurzonego ludzika, żabę podobną do tej poniżej i w miarę zgrabny kwiatek. 
Mam nadzieję, że wkrótce opanuję również sztukę tworzenia bardziej skomplikowanych wzorów i z łatwością narysuję trójkolorowe bordiury. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że uwierzyłam w swoje możliwości. Skutecznie udowadniam dziecku, że kluczem do sukcesu jest wytrwały trening i chęci :)

Książka prezentuje się dość niepozornie, na pierwszy rzut oka nie zachęca i przypomina kolorowanki, jednak korzystanie z niej przynosi wymierne efekty. Autorka udziela dobrych rad, a język publikacji jest prosty w odbiorze. Idealnie nadaje się dla adeptów rysowania w każdym wieku.

Gorąco polecam Wam tę pozycję, zwłaszcza jeśli potrzebujecie szybkiej graficznej pomocy z przymrużeniem oka. Dobra zabawa gwarantowana.

TUTAJ obejrzycie kilka stron książki.


Szczegóły
Tytuł: Trzy kolory wystarczą. Rysuj!
Autor: Sarah Skeate
Gatunek: kreatywny poradnik 
Przekład: Katarzyna Dudzik
Oprawa: miękka, 178x260 mm
Liczba stron: 112
Ocena; warto kupić


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)