Rok w przedszkolu – Przemysław Liput. Kącik RodzicaRok w przedszkolu jest kolejną po Roku w lesie i Roku w mieście publikacją dla najmłodszych czytelników. Książka zawierająca dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek ma za zadanie wprowadzić małego czytelnika w świat przedszkolnych wyzwań. Czy radzi sobie z tym zadaniem? Jak najbardziej.

Rok w przedszkolu to na pierwszy rzut oka książka dziwaczna. Przeładowana ilustracjami, pozbawiona tekstu, chaotyczna i niezbyt przyciągająca wzrok. Jednak co ja tam wiem, jestem tylko dorosłym człowiekiem, który nie jest w stanie uruchomić wyobraźni. Tymczasem w rękach przedszkolaka książka ta ożywa, w magiczny sposób porusza najgłębiej ukryte struny wyobraźni malucha i sprawia, że żadne słowa nie są potrzebne.

Dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem książeczka może okazać się znakomitym drogowskazem, pokazującym mnogość postaci, jakie spotka w nowym miejscu, a także ogromną ilość atrakcji, jakie czekają za murami placówki.

Pierwsza strona książki przedstawia grupę przedszkolaków, z krótkimi opisami każdej postaci, To jedyna rozkładówka zawierająca krótkie opisy charakteryzujące bohaterów. Reszta zależy od inwencji i kreatywności czytelnika. Publikacja pokazuje jak różne mogą być dzieci: szczupłe i okrągłe, ciemnoskóre i białe, spokojne i dynamiczne, niepełnosprawne i nadpobudliwe. Ważnymi postaciami są: pani wychowawczyni, koordynująca wszelkie zadania, woźny czuwający nad sprawami techniczny, oraz zaprzyjaźnione zwierzęta.

Książka za pomocą kolorowych obrazków przeprowadza dzieci przez cały przedszkolny rok – pokazuje grupowe gry i zabawy, sezonowe prace (Halloween, czy robienie ludzików z kasztanów), przekonuje, że w grupie siła, a kluczem do sukcesu (i dobrej zabawy)jest współdziałanie.

Największym plusem publikacji jest rozwijanie wyobraźni, spostrzegawczości i wrażliwości dzieci. Jako rodzic wiem, że zabawa z książka potrafi trwać godzinami, angażuje całą rodzinę i pozwala na kreatywne przełożenie obrazkowych sytuacji na prawdziwe życie. Ułatwia adaptację przedszkolną, pokazuje, że przebywanie z daleka od mamy nie musi być straszne i przerażające.

Podsumowując: Rok w przedszkolu to szalenie interesująca i angażująca lektura dla dzieci. Uczy, bawi i zaznajamia ze środowiskiem przedszkolnym, oswaja to co obce i przerażające, a tym samym zmniejsza lęk. Dzięki solidnemu niewykonaniu (grube, kartonowe strony, duży format) posłuży na długo. Serdecznie polecam.Szczegóły
Tytuł: Rok w przedszkolu
Ilustracje: Przemysław Liput
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 2016
Liczba stron: 28
Format: 231 x 310 mm
Przedział wiekowy: 0-6
Ocena: warto kupić

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)