Niegrzeczna przyjaźń – Alice Clayton. Ruda w akcji po raz 2


Alice Clayton po raz kolejny pokazała, jak dobrze czuje się w literackim świecie. Stworzyła bohaterkę, z jaką śmiało możemy się identyfikować, mimo tego, że Grace czasem potrafi doprowadzić czytelnika do rozpaczy swoim niedojrzałym zachowaniem. Jednak przyznajcie, która z was nie chciałaby stać się obiektem westchnień młodego, gorącego aktora?


Pomyślcie, jaka wielka presja ciążyła na Grace, zarówno ze strony mediów, znajomych, rodziny... Wszyscy wokół sceptycznie patrzyli na związek młodego chłopaka i dojrzałej kobiety, a tym samym skutecznie zachwiali jej pewnością siebie. 

Tymczasem Grace nie była idealna, ani doskonała w każdym calu. Była prawdziwym człowiekiem, z bagażem lęków i doświadczeń, dlatego bardzo szybko pozwoliła innym zachwiać swoją pewnością siebie. Jednak poradziła sobie ze swoimi obawami, a w jaki sposób? O tym już musicie przeczytać sami. Jeśli znacie pierwszy tom cyklu, koniecznie sięgnijcie po kontynuację, nie zawiedziecie się.

Co w fabule piszczy?


Grace otrzymuje rolę w nowojorskim musicalu. Jej brytyjski chłopak Jack czeka na premierę filmu, który ma go uczynić najgorętszym towarem w Hollywood. Kobieta nie tylko tęskni, ale i… staje się okropnie zazdrosna. Rosnąca liczba fanek oraz zdjęcia na portalach plotkarskich doprowadzają ją do szału. Wytchnieniem może stać się jej przyjaciel Michael..

Niegrzeczna gra to dobra kontynuacja serii. Równie zabawna, relaksująca i lekka jak pierwszy tom, ale nieco bardziej dynamiczna. To urocza opowieść o zakochanych, którzy muszą pokonać kilka przeciwności, aby docenić siebie nawzajem oraz by zrozumieć, że samorealizacja jest równie ważna, jak szczęście drugiej osoby. 

Sięgając po tę książkę możecie spodziewać się scen zazdrości, jednak w granicach przyzwoitości, oraz wybuchów namiętności – dla odmiany pikantnie nieprzyzwoitych. Poczytacie też o miłosnych porywach serca, sile przyjaźni oraz dylematach dojrzałej kobiety związanych z brakiem akceptacji siebie. Autorka z humorem poprowadzi was przez świat celebrytów, zadziwiająco zresztą normalny i na pewno poprawi humor nawet największym smutasom. Z niecierpliwością czekam na ostatni, finałowy tom, a wszystkim wielbicielom zabawnych erotyków – polecam.


Szczegóły
Tytuł: Niegrzeczna przyjaźń
Autor: Alice Clayton
Przekład: Agnieszka Kocel
Cykl: The Readhead Series T II

Ocena
Treść: dobra 7/10
Styl: dobry
Okładka: świetna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)