Historia pewnej przesyłki


Niespodziewana przesyłka zawsze cieszy i wywołuje dreszczyk ekscytacji. Tym bardziej, gdy została przesłana przez jedno z ulubionych wydawnictw i zapakowana przez pocztę książkową. Zobaczcie co przywędrowało do mnie w miniony weekend :)Otwierać, czy nie otwierać, oto jest pytanie? Paczka prezentowała się naprawdę zacnie. A w środku znajdowała się gustownie zapakowana książka i pismo przewodnie. Moim oczom ukazała się Królewska heretyczka, czyli debiutancka powieść Magdaleny Niedźwiedzkiej. Według zapowiedzi to fabularyzowana biografia Elżbiety I Wielkiej. 


Zaskoczyło mnie również samo wydanie książki: zintegrowana oprawa – moja ulubiona, przyjemnie kremowy papier i odpowiedniej wielkości czcionka zachęcają do czytania, mimo, że książka nie należy do cienkich. Będzie w sam raz na długie jesienne wieczory.


Szczegóły
Tytuł: Królewska heretyczka
Autor: Magdalena Niedźwiedzka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Premiera: 23.08.2016 r.
Ilość stron: 912
Okładka: zintegrowana

Nota wydawnicza

Rok 1560 i Londyn z jego pałacami, rezydencjami, ciemnymi zaułkami podejrzanych dzielnic, gospodami i karczmami.

Elżbieta Tudor, córka Henryka VIII i jego drugiej żony Anny Boleyn, została królową Anglii. Wraz z nią do władzy doszli jej stronnicy, w tym przystojny lord Robert Dudley. Akcja powieści obejmuje kilkanaście lat rządów Elżbiety. Czy jednak Elżbiety? W szesnastowiecznym świecie mężczyzn nie ma miejsca dla kobiet nawet tak inteligentnych i wykształconych, jak ostatnia z Tudorów.

Tajemniczy aktor i autor sztuki o monarchini, Philip Sierota, wkrada się w łaski zarówno królowej, jak i jej faworyta. Z czasem coraz wyraźniej widać, że jego intencje nie są czyste. Kim jest i co planuje?

"Królewska heretyczka" to współczesne spojrzenie na biografię królowej Elżbiety I Wielkiej nazywanej Królową Dziewicą, a jednocześnie powieść przygodowa przedstawiająca intrygujące życie elżbietańskiej Anglii. Ukazuje dojrzewanie monarchini do samodzielnych rządów i meandry jej legendarnej już miłości do lorda Dudleya. 

Barwne postacie, ciekawostki, koloryt epoki i zręczna fabuła.

Skusicie się?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)