Szkolny TAG


Wszyscy pożegnaliście już mury placówki edukacyjnej? Sama co prawda ostatni etap edukacji zakończyłam wieki temu, ale z racji pracy zawodowej ciągle przebywam w szkole, więc TAG, do którego nominowała mnie  Magda z bloga Książkowe Wyliczanki robię z przyjemnością. Możecie również zrobić u siebie tę zabawę, a potem podesłać mi linki. Nominuję każdą chętną osobę :)


WF – książka ze zmianą akcji
Stinger – Mia Sheridan
Taką książką bez wątpienia jest Stinger. Mia Sheridan stworzyła dwie opowieści w jednym, gdzie na początku zwyczajny, zabawny romans, powoli przeradza się w książkę poruszającą istotne problemy społeczne. Zainteresowanych odsyłam do RECENZJI

Praca domowa – książka czytana po nocach


Książkę Agaty Czykierdy-Grabowskiej Jak powietrze czytałam po nocach, ponieważ nie mogłam się oderwać. Niedługo recenzja, więc bądźcie czujni ;) A premiera 20 lipca.

Wypracowanie z polskiego – dzieło polskiego autora


Trudno wybrać jedno "dzieło" ponieważ polskich autorów czytam notorycznie (choć zarzekam się, że kończę z tym). Ostatnio z wypiekami pochłaniałam dwie książki, ale tylko o jednej mogę już mówić :) To Klamki i dzwonki Magdaleny Knedler. Nowe oblicze pisarki, jakie wyłania się z kart powieści bardzo mi się podoba. Recenzja również wkrótce. A premiera we wrześniu :)

WOS – książka poruszająca społeczne problemy

Miłość na szkle, rok po lekturze nadal pamiętam

Niezbyt często sięgam po książki poruszające problemy społeczne. Wystarcza mi oglądanie wiadomości i obserwacja marnego ludzkiego życia wokół... Jest jednak jeden temat, który sporadycznie pojawia się w czytanych przeze mnie książkach – jest to niepłodność. Jak dotąd najbardziej zapadła mi w pamięć powieść Barbary Sęk Miłość na szkle.

Technika- książka z licznym szczegółami

Trochę zimy w środku lata :)
Książkę bogatą w szczegóły widzicie na powyższym zdjęciu. Marta Reich używa wielu słów, ale żadne z nich nie jest zbędne.To dlatego powieść ma prawie 900 stron – Morderstwo i cała reszta

Historia- powieść nieżyjącego już autora


Portret Doriana Graya (nie mylić z Greyem) to jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści klasycznych. Oscar Wilde napisał dzieło o ponadczasowej wartości. A w powyższym wydaniu Zysku urzeka jeszcze bardziej.

Pokój psychologa – dzieło, które wpłynęło na Twoje życie



Debiut Tatiany Jachyry Wieczerza to najbardziej okropna książka, jaką miała okazję czytać w całym swoim blogowym życiu. Zszokowała mnie, zniesmaczyła i zamieściła w podświadomości obrazy, jakich chciałabym się bezpowrotnie pozbyć. Niestety nie jest to możliwe. Książka wywołuje psychiczne obrażenia, choć pod względem warsztatu jest bardzo dobra.

Sklepik szkolny – miejsce, gdzie kupujesz książki


To pytanie jest banalne, kupuję na nieprzeczytane.pl, oraz jeśli Znak robi mega-promocję to tam też. A przedpremierowo zamawiam na empik.com 
Poza tym kupuję w Biedronce oraz z drugiej ręki (choćby w grupach sprzedażowych na Facebooku, rzadziej w antykwariacie).

Gabinet pani dyrektor – książka z nutką grozy

tutaj nie ma nutki grozy, tu jest cała symfonia...
Adrian Bednarek w Procesie diabła szokuje swoimi pomysłami, a sylwetka mordercy w jego wykonaniu poraża realizmem. Wiecie, że unikam thrillerów, ale tym razem pokonałam strach i przeczytałam. Groza towarzyszy mi nadal...

Chcecie zrobić TAG u siebie? Zapraszam.

A jak zrobicie, podzielcie się linkiem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)