Portfel piszczy, czyli zapowiedzi lutego


Wiecie, że luty ma w tym roku 29 dni? A to oznacza dodatkowy dzień na lekturę :) Zatem śmiało, planujcie zakupy, tym bardziej, że mamy z czego wybierać. Dziś pokażę Wam starannie wybrane pozycje, które z pewnością trafią na moją półkę.Diane Chamberlain – Chcę cię usłyszeć – Premiera 9 luty – Prószyński i S-ka: Chamberlain to autorka, którą dopiero odkryłam, ale już polubiłam. Czy nowa książka będzie róznie dobra jak Dar morza? Poza tym nie mogłam się oprzeć tak pięknej okładce.

Obietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, że obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc – mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce, Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia...

Kathryn Taylor – Barwy miłości. Czerwień – Premiera 17 luty – Akurat: pierwszy tom erotycznego cyklu zrobił na mnie dobre wrażenie, w stosunku do kontynuacji mam pewne oczekiwania... Czy Czerwień je spełni?

Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest uczucie do Jonathana Huntingtona.
Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru?


Abbi Glines – Oddychaj mną – Premiera 17 luty – Pascal: okładka sprawia, że płaczę z rozpaczy, ale podobno liczy się wnętrze? Do Abbi Glines przekonują mnie ulubione blogerki (Sherry, Bujaczek to o Was). Czy moje pierwsze spotkanie z tą panią każe się udane? 

Miłość w świecie rocka! Sadie zatrudnia się jako pomoc domowa w willi rockmana Jaxa na prywatnej wyspie.
Nie jest jej w życiu łatwo. Pewnego dnia uświadamia sobie, jak niezwykła będzie jej codzienność u boku gwiazdy. Postanawia zawalczyć o siebie. Jax jednak wie, że miłość w świecie rocka nie ma szans na przetrwanie. Co zrobić, gdy on nie może bez niej oddychać?

Elle Kennedy – Układ – Premiera 29 luty – Zysk i S-ka: tę pozycję poleciła Sherry, już słowa jej recenzji ociekają emocjami i sprawiają, że czuję jak moje serce gubi rytm, a co dopiero będzie po lekturze?

Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem… On dla kariery sportowej ma zamiar przyjąć od pewnej dziewczyny niemoralną propozycję…
Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność… ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że Hannah ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował.
Garrett Graham decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna o którym marzy, wygląda dokładnie tak jak on…


L. H. Cosway – Sześć serc – Premiera 10 luty – Filia: jeśli coś takiego wydaje Filia, po prostu muszę to mieć. Mam pewność, że nie będzie to pomyłka. Poza tym bezgranicznie wierzę Jusssi :)

Poznajcie opowieść, Jaya Fieldsa, iluzjonisty, mentalisty, spryciarza.
Myślę trójkątami. Wy myślicie liniami prostymi.
Pokażę Wam stół i przekonam, że to krzesło.
Dym i lustra, sztuczki i triki. Oszukuję i zwodzę.
Ale przede wszystkim stawiam na dobre przedstawienie.
Wszyscy sądzą, że zabiłem człowieka, ale nie zrobiłem tego. Pragnę zemsty. Pragnę jej dla siebie i dla niej. Chcę rewanżu dla całej naszej szóstki. Ona mnie nie pamięta, choć jest przyczyną tego wszystkiego. Będzie moją nagrodą, gdy wszystko dobiegnie końca. Jeśli tylko okażę się dość silny.
Zatem śmiało, wybierzcie kartę. Wejdźcie i obejrzyjcie przedstawienie. Spójrzcie na moje dłonie, przyjrzyjcie się uważnie, tak byście nie widzieli tego, co się dzieje naprawdę. Zniszczę wasz świat w świetle reflektorów. Nie zorientujecie się co robię, dopóki nie będzie za późno. Mam tylko jedno serce, a kiedy moje wielkie oszustwo dobiegnie końca, wręczę je właśnie jej.

Usiądźcie wygodnie, znajdujecie się na początku jazdy z piekła rodem.

Velasco Xavier – Diabeł stróż – Premiera 17 luty – Sonia Draga: kupiłam tę książkę przez przypadek :) Okładka sprawiła, że powieść nieznanego mi autora (i wydawcy) wylądowała w koszyku, a dopiero potem przeczytałam blurb. Pomyślałam "o co mi tam, raz się żyje" i... czekam na przesyłkę. 

Violetta ma piętnaście lat, kiedy ucieka do Stanów Zjednoczonych z walizką, w której niesie przeszło sto tysięcy dolarów skradzionych własnym rodzicom, równie wielkim miłośnikom cudzej własności.

Dzięki dużej dozie szczęścia trafia do Nowego Yorku, gdzie przez cztery lata żyje na maksa, nie oglądając się na nikogo, wydając na kilogramy zdobyte podstępem pieniądze. By zachować zawrotny rytm, zwiększony dodatkowo białym proszkiem wciąganym w pokaźnych ilościach do nosa, łata budżet podrywając zamożnych podróżnych w holach luksusowych hoteli. Nie wie nawet (zresztą wcale jej to nie interesuje) ile praw, zasad i granic przekracza przy tej okazji. Nie wie także, że Nefastofeles, domniemany bogaty dziedzic, z którym wiąże wielkie nadzieje, okaże się sztyletem wbitym w jej piękne plecy, źródłem niewypowiedzianej udręki póki wreszcie, już po powrocie do Meksyku, Violetta nie spotka Piga. Wraz z nim wybije godzina Diabła Stróża.

Jest jednak coś, z czego Violetta doskonale zdaje sobie sprawę: nadszedł czas na zamknięcie oczu i rzucenie kości, desperacko, jakby w głębi duszy pragnęła, by raz wreszcie wszystko diabli wzięli; tak jak rzuca się, kiedy wszystko wskazuje na to, że faktycznie nie ma już ratunku.


Oksana Pankiajewa – Pierwszy dzień wiosny – Premiera 17 luty (planowana) – Papierowy Księżyc: Przekraczając granice, czyli pierwszy tom Kronik Dziwnego Królestwa właśnie czytam i już wiem, że to kawałek świetnej, zabawnej fantastyki. Powoli odkrywam nowe wydanictwo, więc i ta książka wylądowała na liście must have.

Pojedynki, intrygi, alkowiane przygody, śmieszne i zajmujące sytuacje — wszystko to czyta się lekko i przyjemnie. Kim tak naprawdę jest Kantor? Co się stało z legendarnym bardem El Draco? Czy Oldze uda się uwolnić od zaklęcia „martwego małżonka” i nareszcie stracić cnotę? Bohaterka pomyślnie znajduje swoje miejsce w obcym świecie, lecz w finale okazuje się, że to dopiero początek. Lecz nie wszystko jest zabawne: cztery bohaterskie dziewczęta idą prosto w paszczę smoka. Ich bronią magia, miecz, karabin i modlitwa. Czy wyjdą z tego cało? Król nie jest w stanie im wiele pomóc. Liczne intrygi potężnych polityków dosłownie wyrywają spod niego tron. Jeśli szczęśliwy los i genialny umysł Szellara III zawiodą, Ortan zostanie „republiką konstytucyjną” czyli w rzeczywistości zostanie rozszarpany od wewnątrz przez skorumpowanych oligarchów. 
Fascynujący cykl, pełen niespodzianek.


Jennifer L. Armentrout – Obsesja – Premiera 17 luty – Filia: uwielbiam styl autorki, a tę powieść czytałam już w fanowskim tłumaczeniu. Jest świetna! Wielbicielki kosmitów – szykujcie portfele :)

Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ.
Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków lubi swoją robotę. Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić.
Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego senatora zmienia się w coś... nieludzkiego. Kto by uwierzył? Ale kiedy staje się świadkiem morderstwa, dokonanego przez obcego, zostaje równocześnie wciągnięta do świata, w którym się morduje by zachować jego sekrety. Hunter wkrótce złamie wszystkie zasady według których żył, przeciwstawi się swoim mocodawcom, tylko po to by była bezpieczna. Ale czy to obcy i rząd są największym zagrożeniem? A może to on sam?


Mccullers Carson – Serce to samotny myśliwy – Premiera 10 luty – Albatros: krótko, muszę to mieć.

W centrum wydarzeń znajduje się głuchoniemy, życzliwy wszystkim John Singer. Do niego właśnie przychodzą pozostali bohaterowie. Wiecznie pijany wizjoner Jake Blount. Biff Brannon, właściciel kafejki i filozof amator. Doktor Benedict Mady Copeland, dla którego osiągnięcie mitycznego życiowego celu, który pozostaje niesprecyzowany, staje się obsesją. Głuchoniemy mężczyzna jest słuchaczem idealnym – nie przerywa, nie ocenia. Odwiedzający go okazują się egoistami. Żaden nie potrafi dostrzec własnej tragedii Singera – aż do chwili, w której jest już na to za późno.

Daphne du Maurier – Kozioł ofiarny – Premiera 24 luty – Albatros: ciekawe propozycje tego wydawcy zachącają do sięgnięcia po klasyczne powieści. Wiecie, ze Maurier to autorka Ptaków, na podstawie których powstał horror Hitchcocka?

John, wykładowca historii, ma poczucie jałowości swojego życia. Wyrusza więc do Francji, by zebrać materiały na zajęcia i jednocześnie spróbować odnaleźć samego siebie. W trakcie podróży, na stacji kolejowej w małym prowincjonalnym miasteczku spotyka swojego sobowtóra. Mężczyźni zafascynowani tym spotkaniem postanawiają zjeść razem kolację. Następnego dnia John budzi się w pokoju hotelowym w piżamie swojego niedawnego towarzysza. Okazuje się, że ten skradł mu nie tylko ubranie, ale i tożsamość. Niebawem do hotelu przyjeżdża służący hrabiego i nie zważając na wyjaśnienia i protesty Johna zabiera go do zamku Saint Gilles. 

Zamiana ról niesie ze sobą szereg nieprzewidzianych konsekwencji. John zmuszony jest zagrać rolę hrabiego Jeana de Gué, czyli pana na zamku, głowę rodziny, właściciela rodzinnego biznesu, męża… i kochanka. Staje w obliczu rodziny hrabiego: despotycznej matki morfinistki, nieszczęśliwej ciężarnej żony, nadwrażliwej córki, siostry dewotki, która od lat się do niego nie odzywa, sfrustrowanego brata i jego żony. Zostaje wplątany w nękające rodzinę problemy i konflikty, musi stawić czoło jej trudnej sytuacji finansowej. Odkrywa również mroczny sekret Jeana de Gué. Sytuacja się komplikuje, gdy hrabia ma odziedziczyć olbrzymi majątek...

Znaleźliście coś dla siebie? Jakie są Wasze plany zakupowe?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)