Pozwól mi pragnąć – J. Lynn. Różne oblicza miłości.


Młodość to spontaniczna zabawa, wielkie namiętności i podążanie za głosem serca. To też pierwsze próby samodzielności i poszukiwanie własnej tożsamości. A co wtedy, gdy w starannie budowany plan na życie wkrada się niespodziewane wydarzenie i to w dodatku takie, które zmienia wszystko o sto osiemdziesiąt stopni? 

Piąty tom serii Czekam na ciebie w słodko-gorzki sposób opowiada o losach dwójki niezależnych ludzi, których życiem wstrząsa jedna spontaniczna noc. Stephanie czeka na swoją prawdziwą miłość, a że ta chwilowo się nie zjawia, postanawia wpaść w wir niewinnych przygód. Gdy spotyka na swej drodze Nicka, niezwykle przystojnego i tajemniczego barmana nic nie zapowiada, że ich losy zostaną nierozerwalnie połączone. Młodzi ludzie muszą się zmierzyć nie tylko z gnębiącymi ich tajemnicami, niedopowiedzeniami i brakiem zrozumienia, ale też z wielką tragedią. 

Pozwól mi pragnąć to kolejna powieść z cyklu zapoczątkowanego świetną powieścią Zaczekaj na mnie. J. Lynn po raz kolejny napisała uroczą i wciągającą powieść dla młodych dorosłych, po brzegi wypełnioną skrajnymi emocjami. Książkę czyta się z wypiekami na twarzy nie tylko dlatego, że emanuje subtelną erotyką i namiętnością, ale też dlatego, że autorka po raz pierwszy pisze o nietypowym jak na New Adult rodzaju miłości. J. Lynn uwikłała swoich bohaterów w problem nieoczekiwanego macierzyństwa, na które żadne z nich nie jest gotowe. Postawiła przed Steph i Nickiem wiele dylematów moralnych i sprawiła, że rozpoczynający opowieść, banalny z pozoru romans stał się czubkiem wielkiej, emocjonalnej huśtawki. 

Jennifer L. Armentrout w swoich powieściach korzysta ze sprawdzonych schematów i sięga po wątki, które mogą się wydawać dość przewidywalne. Jednak sposób opisywania historii, specyficzny humor oraz płynność i lekkość pióra autorki sprawiają, ze czytanie jest przyjemnością. Konsekwentnie i niejednorodnie budowane sylwetki postaci, pełne napięcia relacje między bohaterami, wartka akcja, atmosfera aż kipiąca od emocji i refleksyjny wydźwięk ukazywanych wydarzeń to wszystko to, co sprawia, że każda kolejna książka pisarki okazuje się bestsellerem.

Umiejętne wplatanie w treść znanych z poprzednich tomów bohaterów sprawia, że cykl stanowi spójną całość, a jednocześnie kolejne tomy dostarczają minimalnej ilości spojlerów. Co ważne, Pozwól mi pragnąć  stanowi zakończoną, pełną historię, którą można czytać niezależnie od poprzednich części, choć oczywiście polecam zapoznanie się z całym cyklem. Jestem przekonana, że historia Steph i Nicka sprawi, że wasze serca na moment zgubią rytm i zostaniecie wplątani w opowieść, która zaskakuje i rujnuje emocjonalnie, a lektura okaże się tak przyjemna, jak spotkanie z uwielbianymi przyjaciółmi. Serdecznie polecam.

Szczegóły

Tytuł: Pozwól mi pragnąć
Autor: J. Lynn (Jennifer L. Armentrout)
Przekład: Małgorzata stefaniuk
Cykl: Czekam na ciebie
Wydawnictwo: Amber 2015

Ocena
Treść: 4+/6
Styl: 5/6
Okładka: 2/6

Recenzja powstała we współpracy z portalem Duże Ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)