Ocalenie Callie i Kaydena – Jessica Sorensen. Nieszczęśliwych przypadków ciąg dalszy...


Jessica Sorensen zdobyła moje serce tworząc New Adult tak gęste od emocji, że lektura sprawia niemal fizyczny ból, a moja wielbiąca dramaty, czytelnicza dusza aż piszczy z uciechy. Do serii The Coincidence mam jednak pewne zastrzeżenia, ponieważ autorka nieco się zapędziła w obciążaniu bohaterów traumatycznymi doświadczeniami, co odbiera historii nieco wiarygodności. Niemniej jednak cykl należy do moich ulubionych, a na myśl o 7 tomach aż zacieram rączki. Mam nadzieję, że polscy czytelnicy dostaną je wszystkie, łącznie z kontrowersyjną siódmą częścią o losach Greysona i Setha. 

Dramatyczne zakończenie Przypadków Callie i Kaydena znajduje swój finał w kontynuacji, gdy sekrety obojga bohaterów wychodzą na jaw. Oboje pokonują długą drogę, by uleczyć swoje dusze, złamane cierpieniem i spętane mrokiem wspomnień. Na drodze staje im groźba oskarżenia o pobicie i troska o bezpieczeństwo, ponieważ wychodzące na światło dzienne tajemnice złamią pozorny ład i porządek, a rodzina może zareagować różnie. Kayden z obawy o Callie izoluje się od niej, czego dziewczyna nie rozumie i nie akceptuje, ale wkrótce oboje przekonają się, że droga do ocalenia wiedzie przez... miłość. Jak potocza się losy bohaterów? Czym zaskoczy autorka? Przeczytajcie.

Cieszę się, że polscy czytelnicy poznają losy Callie i Kaydena w tak krótkim odstępie czasu. Oczekiwanie na kontynuację historii urwanej w najbardziej szokującym momencie byłoby katorgą. Autorka wspięła się na wyżyny dramatyzmu i ponownie wplątała swoich bohaterów w siatkę nieszczęść, a wiele scen w powieści wywołuje łzy wzruszenia i trudny do określenia ciężar na duszy. Niby wiem, ze to tylko fikcja, w dodatku maksymalnie zmanipulowana, ale jednak czytanie książki nie było dla mnie łatwym zadaniem. Idealnie pasuje tutaj określenie "rollercoaster emocji", a wielka miłość bohaterów, okupiona jeszcze większym cierpieniem zagnieżdża się w świadomości i zostaje z czytelnikiem na dłużej.

Ocalenia Callie i Kaydena to nie tylko powieść o młodzieńczej miłości, mogącej przenosić góry, ale też historia o problemach młodych ludzi. Zaburzenia odżywiania, samookaleczanie, molestowanie, samobójstwa, homoseksualizm, alkoholizm – czego tu nie ma! Autorka wyciągnęła na światło dzienne wszelkie ludzkie dramaty, z jakimi ciężko poradzić sobie w samotności, oblekła je w otoczkę utkaną z marzeń o lepszej przyszłości i pokazała wielką siłę miłości i wsparcia przyjaciół. Losy bohaterów łączą się, a wszyscy razem, dzięki wzajemnej pomocy, zmierzają ku normalności. Czy im się to uda? Przeczytacie w powieści, do czego serdecznie zachęcam.

Czego jeszcze możecie się spodziewać? Opisu pięknej, wzruszającej miłości, która spada na bohaterów jak grom z jasnego nieba i staje się jedynym elementem dającym poczucie bezpieczeństwa. Czułe spojrzenia w oczy, subtelna erotyka i przesycone czułoscią dialogi dopełniają całości, a a motyw wspólnej podróży przywodzi na myśl inne serie NA, opisujące perypetie grupy przyjaciół. Delikatnie zarysowane wątki poboczne znajdą swoją kontynuację w kolejnych tomach cyklu, a jak wspomiałam na początku będzie ich jeszcze pięć. Czy Zysk i S-ka wyda je wszystkie? O tym wkróce się przekonamy, a żeby tak się stało możecie zrobić jedno – po prostu kupujcie książki.

Moim zdaniem to jedna z najlepszych serii New Adult, nie tylko ciekawa pod względem fabularnym, ale też napisana w doskonałym stylu. Autorka nie uniknęła schematów, jednak poprzez ogromny ładunek emocjonalny dokonała niemożliwego i sprawiła, że czytelnik uzależnia się od losów bohaterów. Wydarzenia z powieści żyją w świadomości długo po przewróceniu ostatniej strony, a poruszone problemy skłaniają do refleksji. To świetny kawałek niegłupiej lektury dla młodych dorosłych. Poniewiera emocjonalnie, ale naprawdę warto przeczytać. Polecam.

Szczegóły
Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena
Autor: Jessica Sorensen
Przekład: Ewa Helińska
Cykl: The Coincidence #2
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 2015

Ocena
Treść: 5-/6
Styl: 4+/6
Okładka: 6/6

Za egzemplarz powieści dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)