Reminders of him – Colleen Hoover. Cząstka ciebie, którą znam.Są takie książki, które wywołują łzy u najbardziej odpornych jednostek. Pozostawiają z rozedrganym sercem, poturbowaną duszą, ale i okruchami nadziei. Colleen Hoover pisze takie właśnie historie – na pozór zwyczajne, nieco przerysowane, ciut nierealne (jeśli odnieść je do polskich realiów). Mimo to czytając je nie zastanawiasz się, czy przedstawione wydarzenia mogłyby zaistnieć w prawdziwym życiu, ponieważ Twoje emocje są poddane tak wielkiej próbie, że nie masz czasu na zbędne analizy.


Oczarowana po prostu chłoniesz atmosferę, zakochujesz się w bohaterach, chcesz być częścią ich świata, może nawet pragniesz uratować kogoś przed autodestrukcją. Toniesz w fikcyjnej opowieści i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że Twoje oczy wilgotnieją, a chwilę później nie możesz już odróżnić liter.

Płaczesz, potem osuszasz łzy i uspokajasz się, przypominając sobie, że to ,,tylko” książka, a kilkadziesiąt stron później… historia się powtarza. Wiesz już, że ta książka spowoduje nieodwracalne obrażenia, ale czytasz dalej, bo lubisz ten rodzaj bólu.

Co w fabule piszczy?

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło.
Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej dziecka.
Jedyną osobą, która nie skreśliła Kenny, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak romans wiąże się ryzykiem – relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki.
Kenna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel…

Reminders of him to intensywna, nieoczywista i przejmująca książka Colleen Hoover dla dorosłych, poruszająca skomplikowany moralnie temat i poddająca w wątpliwość istotę kary za młodzieńcze przewinienia. Postępowanie bohaterów jest niezwykle trudne do jednoznacznej oceny, a przedstawione wydarzenia nieraz napełnią Cię wątpliwościami.

Autorka z właściwą sobie wrażliwością opisuje stany emocjonalne bohaterów, analizuje ich zachowanie i wikła losy, pokazując tym samym jak wielki wpływ na Twoje życie i decyzje mają inni oraz środowisko, w jakim wzrastasz. Hoover podkreśla wagę miłości, przebaczenia (także sobie) i stara się udowodnić, że w relacji winny – ofiara czasem niezwykle trudno stanąć po właściwej stronie.

W powieści rozgrywa się spektakl wielu rodzajów miłości. Nie znajdziesz tutaj zbyt wielu scen miłosnych, a mimo to jest to jedna z najbardziej romantycznych opowieści autorki i zostawia w sercu niezapomniany ślad. Absolutnie przepiękna historia.

Szczegóły
Tytuł: Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte 2022
Gatunek: romans
Książka otrzymana w ramach współpracy z wydawnictwem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)