Pora burzy – Katarzyna Redmerska. Obyczajowa niespodzianka.

Szukacie książki dla kogoś, kto ma za sobą długą przerwę od czytania? Chcecie zrobić prezent bliskiej kobiecie: mamie, babci, cioci, która uwielbia romantyczne, nieco sentymentalne opowieści z historią w tle? A może po prostu potrzebujecie lektury na długie popołudnia w kwarantannie? 


Mam dziś dla Was nietypową rekomendację, ponieważ Pora burzy to jedna z książek, których... nie czytałam :) Mimo to, chciałabym ją polecić tym z Was, które zazwyczaj nie zgadzają się z moimi ocenami książek i czytają zupełnie inne lektury. Moja mama, zapalona czytelniczka i koneserka dobrych powieści dla kobiet powiedziała mi wprost, że proza Katarzyny Redmerskiej nie trafi w moje oczekiwania, ale mogę ją śmiało polecać tym z Was, które kochają obszerne, "nieodkładalne" historie pełne wzruszeń, ciepła, humoru i rodzinnych tajemnic, skierowane do dojrzałych czytelniczek. 

Co w fabule piszczy?
Karolina to popularna pisarka romansów, która poszukuje „tego jedynego” i pragnie – jak jej bohaterki – przeżyć przygodę życia. Marcin jest biznesmenem, który bez reszty poświęcił się pracy. Przeznaczenie powoduje, że tych dwoje wspólnie podejmie się rozwiązania tajemnicy z czasów II wojny światowej i zmazania hańby z osób niewinnie oskarżonych. Czy wspólne dążenie do prawdy zbliży ich do siebie? Czy zagmatwana przeszłość stanie się początkiem pięknej przyszłości? Nic nie jest przesądzone... 
Tym razem autorka przenosi czytelnika w czasy wojennego Wrocławia i Ziemi Kłodzkiej. Co wspólnego z Gretą, babką Marcina ma Herman Göring? Czy pogłoski o skarbie ukrytym przez nazistów w Lesicy to prawda? Czym tak naprawdę zajmował się kapitan Friedrich von Welfow i jego adiutant Johan Bernstem? Co wspólnego z całą historią ma mała żydowska dziewczynka, Ilza Herscheles? Dlaczego Karolina wraz z podjęciem się rozwiązania zagadki z przeszłości otrzymuje oszczercze anonimy? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce.

Skusicie się?

Szczegóły
Tytuł: Pora burzy
Autor: Katarzyna Redmerska
Wydawnictwo: Axis Mundi
Gatunek: obyczajowa
Powieść jednotomowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)