Zakład o miłość – Agnieszka Lingas-Łoniewska. Nie igraj z uczuciami


Czy o miłość można zagrać? Czy coś tak delikatnego, jak uczucie drugiej osoby może być przedmiotem bezdusznego zakładu? Agnieszka Lingas-Łoniewska  udowadnia, że tak i na dodatek pokazuje, jakie są tego konsekwencje. Powieść Zakład o miłość powstała kilka lat temu, ale nadal nie straciła na aktualności i bardzo się cieszę, że dzięki pięknemu wznowieniu poznają ją kolejne romantyczne dusze. 

Sylwia prowadzi ułożone, na pozór idealne życie studentki ostatniego roku studiów. Przygotowuje się do ślubu ze swoim idealnym narzeczonym i myśli tylko o przyszłym szczęściu... aż do dnia w którym poznaje intrygującego Aleksa. 

Aleks Cichocki „Cichy” to mężczyzna, który nie wierzy w miłość. Jego pewność siebie, hedonistyczny styl życia i szorstkość obycia intrygują dziewczynę nieprzywykłą do łamania jakichkolwiek zasad. Wkrótce potem Aleks staje się dla Sylwii zbyt ważny, by mogła tak po prostu o nim zapomnieć... Co z tego wyniknie? Przeczytajcie. 

Agnieszka Lingas-Łoniewska jaką znacie i kochacie stworzyła tę powieść zanim pisanie o miłości wchodzących w dorosłość ludzi stało się modne. Skonstruowała prostą, ale urzekającą historię i wplotła w nią maksimum emocji. To dlatego losy Sylwii i Aleksa stają się dla czytelniczki tak ważne, jakby czytała o bliskich przyjaciołach lub... własnych przeżyciach. Która z nas nie przeżywała w młodości naiwnych uniesień? Nie drżała na myśl o spotkaniu z ukochanym i nie miała słabości do "niegrzecznych chłopców"? Sięgamy po romanse właśnie dlatego, by odnaleźć w nich chwilkę zapomnienia i rozpalić iskierkę wspomnień, czyż nie?

Zakład o miłość to jedna z tych książek, które czyta się na wdechu i nie można odłożyć na bok dopóki nie dotrzesz do ostatniej strony. Historia Sylwii i Aleksa urzeka i oczarowuje, choć przypadnie do gustu raczej tym z Was, które świadomie wybierają romanse, nie analizują zbiegów okoliczności i cenią melodramatyczne opowieści o jedynej, prawdziwej miłości. Znajdziecie tu  wątki takie jak trudne wybory, wielkie namiętności, niszcząca siła niedopowiedzeń, trudne relacje rodzinne i przede wszystkim pierwsza, absolutnie najważniejsza i prawdziwa miłość – taka o jakiej śnimy mając naście lat.

Polecam wielbicielkom autorki i wszystkim spragnionym delikatnych historii miłosnych.

Szczegóły
Tytuł: Zakład o miłość
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Burda 2019 (wznowienie)
Gatunek: romans


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)