Tyran – T. M. Frazier. Tornado i zgliszczaT. M. Frazier pisząc kontynuację śmiałego i kontrowersyjnego Kinga niepokornie pretenduje do miana królowej dark romansu wśród autorek od dawna poruszających się w tym podgatunku literatury kobiecej. Drugi tom serii The King, zatytułowany Tyran jest nie tylko jeszcze bardziej mroczny, surowy i szokujący od swojego poprzednika, ale też zapewnia emocje porównywalne do wywołanych przez lekturę dobrego thrillera. Gęsta atmosfera, spektakularne sceny akcji, namiętność wymieszana z brutalnymi, działającymi na wyobraźnię momentami to coś, czego z pewnością nie da się szybko zapomnieć.


Tyran jest bezpośrednią kontynuacją powieści King i odpowiada na pytania, które autorka postawiła na końcu opowieści o zagubionej dziewczynie i jej charyzmatycznym wybawicielu. O ile w Kingu pierwsze skrzypce grał tytułowy samiec alfa, o tyle w kontynuacji T. M. Frazier oddała pole pozornie delikatnej Doe. Miałam okazję poznać przeszłość dziewczyny i powody, dla których jej życie stało się tak skomplikowane. Postaci, które zdażyłam już ocenić i pobić (bądź znienawidzić), pokazały zupełnie nowe oblicza, a rozwiązania fabularne zastosowane przez autorkę w pełni zaspokoiły potrzebę sensacji. Jeśli jesteś typową romantyczką, zapewne ucieszy Cię fakt, że na kartach powieści znajdziesz nieco mniej motywu hate-love, ale za to przekonasz się, że siła miłości (nawet tej kontrowersyjnej) jest w stanie pokonać najkoszmarniejsze przeszkody. 

Pomysły autorki sprawiają, że podczas lektury pochłonęło mnie istne tornado emocji, a nagłe zwroty akcji powodowały przyspieszenie tętna. Rozbudowany, pikantny i ciekawy wątek romansowy przeplatał się ze skomplikowaną intrygą sensacyjną, ciekawie zbudowaną na motywie młodzieńczej miłości. W książce nie zabrakło brudnych, mocnych scen, intrygujących tajemnic, całkiem wiarygodnie przedstawionych gangsterski porachunków i niejednoznacznych, maksymalnie pokręconych postaci. 

W ogólnym rozrachunku mogę śmiało stwierdzić, że Tyran to doskonała kontynuacja opowieści o niegrzecznej miłości, tajemnicach i gangsterskich porachunkach. Spektakularne zwroty akcji, zaskakujące rozwiązania fabularne, konkretni, czasem zepsuci do szpiku kości bohaterowie, pulsujące napięcie i odważne sceny czynią z tej pozycji niezapomnianą lekturę. Gorąco polecam wielbicielkom gatunku, wszystkim tym, którzy nie mogli wybaczyć autorce cliffhangera wieńczącego Kinga oraz czytelnikom, których nie odstrasza wulgarny, dosadny język i niemoralne historie miłosne. 

PS. Z niecierpliwością czekam na Lawless, który będzie opowiadał historię jednego z moich ulubionych bohaterów, Beara.Szczegóły
Tytuł: Tyran
Autor: T.M. Frazier
Przekład: Sylwia Chojnacka
Cykl: The King, T II
Wydawnictwo Kobiece 2018
Gatunek: romans/erotyk/dark romans

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)