Conviction – Corinne Michaels. Analiza związku


Wydawnictwo Szósty Zmysł nie kazało długo czekać na kontynuację zakończonego potężnym cliffhangerem Consolation. Jedna z najpiękniejszych książek o dojrzałej miłości wystawia cierpliwość na próbę i w pewien sposób koi wrażliwe, romantyczne dusze. Tym z Was, które mają przed sobą lekturę cyklu polecam zaopatrzyć się od razu w oba tomy. 


Nie napiszę ani słówka na temat fabuły, ponieważ spojlery to najgorsze co może Was na tym etapie spotkać. Jeśli jednak jesteście po lekturze pierwszego tomu, wiecie już co spotkało Natalie. Kobieta musi się zmierzyć w wieloma kłamstwami i na nowo poukładać cały swój świat. Będzie jej trudno pozbierać się po po tym wszystkim, co zafundował jej los, a męskie niezdecydowanie doprowadzi ją do ostateczności. Gdzie w tym wszystkim miejsce na miłość?

"Zakochałam się w Liamie tylko po to, aby moje serce znów pękło na milion kawałków. Paraliżuje mnie świadomość życia bez niego, ale rzeczywistość wygląda tak, że odszedł. On tego nie rozumie, a ja nie mogę go do niczego zmusić. Gdyby tylko dostrzegł pewność kryjącą się za moimi słowami... Wtedy nadal bylibyśmy razem".

Lektura Conviction sprawiła mi ogromną przyjemność i udowodniła, że w kategorii romansu nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Wciąż istnieją tematy niewyczerpane, a autorki mają szerokie pole do popisu. Żałuję tylko, że Corinne Michels spłyciła motywy dotyczące wyjazdów służbowych, działalności biura, w którym pracują bohaterowie, czy też dylematy moralne uczestników misji zagranicznych co mogłoby urozmaicić i wzbogacić fabułę, jednak widocznie autorka miała inny plan. 

Całość fabuły opiera się bowiem na analizie decyzji bohaterów związanych ze wspólnym życiem z drugą osobą. Zgrabnie i drobiazgowo opisała problemy małżeńskie, wiarygodnie przedstawiła dylematy pary, której nie do końca było ze sobą po drodze. Pisarka pokazała, że miłość to nie jedyny warunek udanego związku – by budować wspólne życie potrzeba czegoś więcej niż namiętność. Konieczne jest wsparcie, zrozumienie, bezpieczeństwo i odwaga do pozostania sobą, bez względu na okoliczności. Roztrząsanie decyzji bohaterów może być nużące dla tych czytelniczek, które oczekiwały większej ilości akcji, ale za to w pełni usatysfakcjonuje te z Was, które oczekują refleksji nad naturą związku.

Swoisty trójkąt w jakim znaleźli się bohaterowie został przedstawiony w realny i pozbawiony absurdów sposób, dzięki czemu książka nie tylko łamie serce, ale też przekazuje kilka ważnych prawd, jakie powinni poznać ludzie deklarujący miłość do przysłowiowej grobowej deski...

Podsumowując: drugi tom cyklu Consolation Duet to ciąg dalszy opowieści o miłości, przyjaźni i wielkiej namiętności, ale też o błędach, których nie można wymazać. To głęboka analiza relacji małżeńskiej, która umarła na skutek zaniedbań obu stron. Cykl Corinne Michels przypadnie do gustu czytelniczkom, które nie oczekują żwawej akcji, a pogłębiona analiza emocji pojawiających się w skomplikowanych związkach jest tym, o czym lubią czytać. Książkę cechuje niespieszna akcja, ckliwy romantyzm i urocze sceny miłosne. Polecam zainteresowanym.Szczegóły
Tytuł: Conviction
Autor: Corinne Michaels
Przekład: Kinga Markiewicz
Cykl: Consolation Duet
Wydawnictwo: Szósty Zmysł 2017
Gatunek: romans
Tekst: Angelika


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)