Prezent na ostatnią chwilę? Poradnik (przed) świąteczny.


Prezenty kupione? Mogę się założyć, że tuż przed Gwiazdką przypomnicie sobie o kimś, dla kogo pod choinką nie czeka żaden upominek. Zamiast w popłochu gnać po skarpety lub sweter z reniferem, po prostu kupcie książkę. Bo książka, moi mili, doskonałym prezentem jest i basta.

Dla kogoś, kto chciałby zaszpanować znajomością prozy Miłoszewskiego, ale nie lubi kryminałów

Jak zawsze Zygmunt Miłoszewski

O czym?

Komedia ironiczno-romantyczna o parze, która dostała szansę przeżycia jeszcze raz swojej miłości. I o narodzie, który dostał szansę przeżycia jeszcze raz swojej historii. I o tym, co z tego wynikło.

Nowa książka autora bestsellerów o Teodorze Szackim to opowieść o tym, czy potrafimy oszukać los. A może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał lub romans, zawsze umiejętnie przeplata osobiste losy bohaterów z historią Polski.

Dlaczego warto kupić?

Autor postanowił sprawdzić się w całkiem nowym dla siebie gatunku. A biorąc pod uwagę sprawny warsztat pisarki, może być zaskakująco dobrze. Obdarowana osoba z pewnością się ucieszy, a może też pozna lekturę roku?
Dla kogoś, kto czyta same zagraniczne pozycje, a tymczasem polskie perełki przechodzą mu koło nosa

Nie całkiem białe Boże Narodzenie Magdalena Knedler

O czym?

Zagubiony w lesie pensjonat Mścigniew tuż przed świętami Bożego Narodzenia wypełnia się z pozoru zwyczajnymi gośćmi, z których każdy ma niebagatelne powody, by spędzić ten czas właśnie tam – w spokoju i w oddaleniu od zgiełku codzienności. Kiedy więc pewnego poranka amatorka nordic walkingu, Olga Mierzwińska, przed wyjściem na trening odkrywa w wannie trupa, nikt nie jest zadowolony, a najmniej właściciel, który staje na głowie, by zatrzymać gości w pensjonacie. Policja uznaje sprawę za wypadek, gdy jednak ta sama dziewczyna znajduje podczas spaceru kolejne zwłoki, sytuacja staje się poważna i do akcji postanawia wkroczyć detektyw Poziomka – amator krówek ciągutek i ekstrawaganckich krawatów.
Galeria oryginalnych postaci, gęstniejąca z dnia na dzień atmosfera i odkrywane jedno po drugim kłamstwa gości, z których każdy ma coś do ukrycia – a wszystko przy dźwiękach świątecznych przebojów i w blasku choinkowych lampek.

Dlaczego warto kupić?

Każda książka Magdaleny Knedler to literacki pewniak. Młoda autorka jeszcze nie zaliczyła twórczej wpadki, a jej powieści można polecać w ciemno. Nie całkiem białe Boże Narodzenie nie tylko wyglądem pasuje do Gwiazdki (twarda oprawa, urocza okładka z graficznymi niespodziankami), ale również zaskakuje przemyślanym pomysłem  na nie całkiem świąteczną fabułę.
Dla młodych wielbicielek używek, czyli coś od najlepszej dilerki

W zapomnieniu Agnieszka Lingas-Łoniewska

O czym?

Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem...

Michał to mężczyzna z przeszłością. Magda to kobieta z przyszłością. On – charyzmatyczny gangster – mieszka w tym mieście zapomnienia od zawsze, ona – młoda pedagog – wraca po latach do rodzinnych korzeni.

Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny potencjał i postanawia pomóc w jego wykształceniu.

W świat, gdzie liczą się duże pieniądze, łatwe kobiety, szybkie samochody oraz brudne interesy wkracza dziewczyna szczera i czysta. Oddaje serce mężczyźnie, którego życie nauczyło, by nikomu nie ufać. Tych dwoje ludzi staje u progu uczucia zmieniającego spojrzenie na rzeczywistość i sprawiającego, że przeszłość przestaje mieć znaczenie, a ważne jest jedynie to, co mogą razem stworzyć.


Takie uczucie zdarza się tylko raz, drugiej szansy los już nie da. Lecz czy jest miejsce dla miłości w tym zapomnianym mieście?

Dlaczego warto kupić?

Ta książka zapewni powrót do przeszłości dorosłym czytelniczkom, ale dla tych młodszych może okazać się zadziwiająco aktualna. Choć czasy się zmieniły, młodzieńcze namiętności pozostają te same. Polecam jako prezent dla starszych nastolatek i wszystkich tych, którzy znają i cenią pióro autorki.

Dla mężczyzn, którzy nie rozumieją kobiet


Wszystkie moje kobiety Janusz Leon Wiśniewski

O czym?

Wszystko da się wyjaśnić. Zapisać w liczbach i równaniach. Życiem rządzą prawdopodobieństwo, logika i udowadnialne twierdzenia. Przynajmniej jemu, naukowcowi, tak się wydawało, dopóki nie spędził wielu miesięcy w klinice w Amsterdamie i nie otarł się o śmierć, co całkowicie zburzyło konstrukcję jego świata.

Były przy nim w chwili największej tragedii, mimo że je zawiódł, skrzywdził, zdradzał, upokorzył. Dlaczego? Wszystkie jego kobiety.

Milena, niesforna, uderzająco piękna i wyuzdana femme fatale. Daria, jego była studentka, „kruche, naiwne dziewczę w wieku jego córki”, o oczach jak niezapominajki. Tajemnicza Ludmiła, z którą rzekomo łączył go tylko seks. Natalia, fascynująca, bezpruderyjna artystka, niezastąpiona partnerka do filozoficznych dysput. Justyna - miała być jedynie lekiem na jego depresję po rozstaniu z żoną. Ewa, tak samo charyzmatyczna, jak eteryczna, zachwycająco mądra nauczycielka, która na nowo buduje jego świat...

Kim był dla nich? Kim one były dla niego? Której był coś winien, której kiedyś podarował za mało, a która była mu wdzięczna?

Dlaczego warto kupić?

Janusz Leon Wiśniewski dotyka najczulszych strun kobiecej psychiki i jak nikt inny potrafi słowem wywołać obrażenia. Pisze w gruncie rzeczy dla kobiet, ale jeśli chcecie, by jakiś mężczyzna zrozumiał co Wam w duszy gra –  kupcie mu tę książkę.

Dla wszystkich, którzy kochają piękne zdjęcia i wartościową treść

Nieznane więzi natury Peter Wohlleben

O czym?

Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko „leśna policja”. Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie.

Dlaczego warto kupić?

To już trzecia książka autora na naszym rynku, przepięknie wydana i zredagowana. Ucieszy każdego wielbiciela pięknych publikacji z ciekawą treścią, które można z przyjemnością czytać, a nie tylko postawić na półce.

Powyższe pozycje to prezentowe pewniaki. Sprawdzone, dobrze oceniane i pięknie wydane. Z pewnością będą idealnym upominkiem. Możecie też kupić je... sobie 😏

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)