Czarownica Zula – Natasza Socha. Kącik rodzicaLucy Maud Montgomery wymyśliła Anię, J.K. Rowling – Harrego Pottera, a Natasza Socha – Zulę. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ jeśli chodzi o dzieci w wieku szkolnym (powyżej 7 roku życia) świat wydawniczy oferuje niewiele książek, które nie byłyby przesadnie moralizatorskie, a przy tym na tyle zabawne i ciepłe, by dziecko samo mogło zagłębiać się w lekturze. Poszukując ideału trafiłam na dwie serie, dziś opowiem Wam o pierwszej z nich.

Natasza Socha

Cykl Czarodziejka Zula, zapoczątkowany przez powieść Zula i porwanie Kropka to prawdziwa uczta dla młodych wielbicieli magii i czarodziejstwa. Mała dziewczynka, która odkrywa, że jest częścią wielkiej czarodziejskiej rodziny, może stać się dla małoletnich czytelników najlepszą przyjaciółką i... wzorem do naśladowania. Zula bowiem nie tylko bawi się magią i robi psikusy, ale także uczy się podejmować ważne decyzje i odkrywa, że w życiu nie zawsze przydaje się umiejętność czarowania, ale czasem zdecydowanie ważniejszy jest... rozsądek i odrobina sprytu. 

W pierwszej części cyklu poznajemy Zulę, która spędza wakacje u dwóch szalonych ciotek, Meli i Heli. Jeszcze nie wie, że kobiety są czarownicami, a spędzone z nimi lato okaże się największą przygodą dzieciństwa. Dziewczynka powoli odkrywa w sobie magiczne moce, poznaje przyjaciół i uczy się, że szalone psikusy i małe akty zemsty nie zawsze wychodzą wszystkim na dobre. Gdy okazuje się, że nauczycielce zaginął piesek, dzieciaki postanawiają za wszelką cenę go odnaleźć, ale jak to zrobić, gdy wyczerpie się nieostrożnie wykorzystywana magia? To będzie wyzwanie wymagające supermocy... umysłu.

Natasza Socha, Pascal


W drugim tomie cyklu dziewczynka zostaje zaproszona do szkoły czarownic prowadzonej przez swoją babcię, Wielką Czarownicę Lilianę. Do szkoły odwozi Zulę lektyka zaprzężona w prawdziwe orły, a na miejscu okazuje się, że zamieszkuje w pokoju w milionie odcieni zieleni. Niestety nie może zabrać ze sobą przyjaciół, ale ci również nie narzekają na nudę, gdyż muszą powstrzymać burmistrza przed zniszczeniem Poziomkowej Polany. Czy im się to uda? Młodzi czytelnicy z pewnością będą usatysfakcjonowani rozwojem akcji.

Natasza Socha


Cykl z czystym sumieniem polecam dziewczynkom i chłopcom w wieku szkolnym, możecie podsunąć im książeczki bez obaw o bezwartościowość treści. Co czeka młodych wielbicieli magicznych opowieści? Niewidzialność, nauka zielarstwa, psikusy i knucie, do tego odrobina atmosfery rodem z balu Halloween, a to wszystko w atmosferze przyjaźni i dziecięcej radości. Książeczki wzbogacają urocze ilustracje utrzymane w żółto- i pomarańczowo-czarnej kolorystyce. Samodzielną lekturę ułatwia czytelny, sensownie rozmieszczony druk i prosty język. To doskonała propozycja dla dzieciaków i dorosłych, a przypominam: niedługo Mikołajki, Gwiazdka i tak dalej ☺Szczegóły
Tytuł: Zula i porwanie Kropka, Zula w szkole czarownic
Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Gatunek: literatura dziecięca, ilustrowana

książka dla dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)