To książka wybiera nas... Randka z Zafónem #1


To książka wybiera nas – pół tysiąca egzemplarzy „Labiryntu duchów” przed premierą dla wielbicieli prozy Carlosa Ruiza Zafona!


„Niektórzy sądzą, że to książka wybiera nas”: to jedno z najbardziej znanych i najczęściej cytowanych zdań z powieści Carlosa Ruiza Zafona. Teraz polscy czytelnicy będą mogli poczuć się jak bohaterowie książek hiszpańskiego pisarza. 11 października ukaże się jego najnowsza powieść, Labirynt duchów z tej okazji jeszcze przed premierą w księgarniach w całej Polsce na szczęśliwych znalazców będzie czekało pół tysiąca egzemplarzy książki.

„Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wziął mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek” 

Słowa otwierające sagę Zafona wypowiada latem 1945 roku dziesięcioletni syn antykwariusza Daniel Sempere. Zgodnie z rodzinną tradycją chłopiec musi wybrać tam dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów sięga po jeden, który na zawsze zmieni jego życie. 

Z okazji premiery finałowego tomu cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek polscy czytelnicy będą mogli przeżyć podobną przygodę jak bohaterowie Cienia wiatru. Jeszcze przed premierą w księgarniach kilkudziesięciu miast w Polsce zostanie ukrytych pół tysiąca egzemplarzy Labiryntu duchów – ci, którzy odnajdą powieść będą mogli kupić ją za symboliczną złotówkę. Akcja jest niespodzianką od wydawcy dla wszystkich wielbicieli hiszpańskiego pisarza. Do tej pory trzy tomy z serii sprzedały się w nakładzie ponad 1 500 000 egzemplarzy. 


W czasach, gdy statystyki alarmują o spadku czytelnictwa wśród Polaków, rola małych, często rodzinnych księgarń jest niezwykle ważna. Tam bowiem pracują ci, którzy znają i kochają książki. To oni są najbliższej czytelników, posiadają niezwykłą umiejętność dobrania lektury tak, by stała się niezapomnianą przygodą. To właśnie księgarzy Carlos Ruiz Zafón uczynił pierwszoplanowymi bohaterami swojej sagi o potędze literatury. 

O książce Labirynt duchów

Hiszpania w mrocznych czasach frankistowskiego reżimu. Rozkaz policji politycznej prowadzi agentkę Alicję Gris z Madrytu z powrotem do rodzinnej Barcelony. Zlecenie pochodzi z najwyższych sfer władzy, jest ściśle tajne, a dotyczy nagłego i utrzymywanego w tajemnicy zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Alicja razem z przydzielonym jej kapitanem policji Vargasem mają na jego odnalezienie zaledwie kilka dni. Idąc tropem rzadkiego egzemplarza książki barcelońskiego pisarza Victora Mataixa „Labirynt duchów VII”, który minister otrzymał przed porwaniem, trafiają do księgarni Sempere i Synowie przy ulicy Santa Anna. Wizyta w niezwykłym antykwariacie sprawi, że wyrachowana i pozbawiona skrupułów agentka jak przez mgłę zacznie sobie przypominać tajemnicze obrazy z dzieciństwa. Odtąd równolegle zacznie prowadzić prywatne śledztwo, a odpowiedzi, które znajdzie, narażą nie tylko jej życie na niebezpieczeństwo.

W swoim cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek Carlos Ruiz Zafón stworzył opowieść, która oczarowała świat. Od momentu wydania Cienia wiatru, który stał się już współczesnym klasykiem, podbiła serca 40 milionów czytelników. Tegoroczna premiera czwartego i ostatniego tomu serii, Labiryntu duchów przyniesie polskim czytelnikom dopełnienie opowieści, która już stała się legendą. 

Carlos Ruiz Zafón (ur. 1964 w Barcelonie) jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych i najchętniej czytanym autorem hiszpańskim. Jego utwory przetłumaczono na czterdzieści pięć języków. Debiutował w 1993 roku powieścią Książę Mgły. Po nim ukazały się: Pałac Północy, Światła września i Marina. W 2005 roku do rąk polskich czytelników trafił Cień wiatru, który rozpoczął tetralogię o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Kolejne części tego cyklu to: Gra Anioła (2008), Więzień Nieba (2012) i Labirynt duchów (2017). Dzieje rodziny Sempere są czytelniczym fenomenem na wszystkich kontynentach.


Jeśli zainteresowała Was ta wyjątkowa akcja (a wierzę, że tak!) szczegółów szukajcie tutaj:

To pierwszy z cyklu postów Randka z Zafónem, w których przybliżymy Wam postać autora oraz cykl Cmentarz Zapomnianych Książek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)