Początek – Dan Brown. Zapowiedź


Gdy rok temu, w okolicach premiery ekranizacji Inferno Dana Browna świat obiegła informacja, że jesienią 2017 roku do księgarń trafi nowa powieść pisarza, z profesorem Robertem Langdonem w roli głównej, marzyłam, aby ten czas upłynął jak najszybciej. Nareszcie ten dzień zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni, dosłownie za chwilę, a dokładnie 3 października, w dniu światowej premiery powieści, w nasze czytelnicze łapki trafi długo wyczekiwana piąta część przygód profesora Langdona Początek.


Kilka słów o autorze

Wydawnictwo Sonia Draga
źródło
Daniel Gerhard Brown, znany powszechnie jako Dan Brown urodził się 22 czerwca 1964 roku w Exeter. Ukończył Phillips Exeter Academy oraz Amherst College. Początkowo swoją przyszłość wiązał z karierą w branży muzycznej, lecz nie odniósł na tym polu wielkich sukcesów. Następnie wykładał literaturę angielską oraz scenopisarstwo w swojej byłej szkole Phillips Exeter. W 1996 roku porzucił nauczanie na rzecz pisania, w czym od samego początku wspierała go żona Blythe, ilustratorka, malarka i historyk sztuki. Obecnie podróżują razem, zbierając materiały do nowych powieści. Światową sławę przyniosły mu Cyfrowa twierdza, Anioły i demony oraz Kod Leonarda da Vinci. Ta ostatnia wywołała masę emocji oraz oskarżeń o plagiat i oszczerstwo. Pisarzowi zarzucono m. in. przedstawienie nieprawdziwej historii Kościoła oraz wiele błędów z zakresu historii, teologii, czy historii sztuki. Pomimo tego, książka oraz ekranizacja powieści z Tomem Hanksem w roli głównej w krótkim czasie stały się bestsellerami, przynosząc pisarzowi sławę oraz bogactwo*.

Co tym razem przygotował dla nas Dan Brown? 


Profesor Robert Langdon, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, w Hiszpanii. Dawny uczeń Langdona, miliarder Edmond Kirsch, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, która pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha.

Czy Langdon po raz kolejny zdąży na czas rozwikłać zagadkę? Jaką intrygę przygotował dla nas tym razem Dan Brown? Jesteście ciekawi? Ja umieram z ciekawości! 

Książkę już teraz możecie zamówić w przedsprzedaży na gandalf.com.pl

W październiku fanów pisarza czeka także nie lada gratka… Dan Brown po raz pierwszy odwiedzi Polskę! Z pisarzem będzie można spotkać się w Warszawie i Krakowie. Kto się wybiera?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)