Tupcio Chrupcio. Kącik Rodzica

Czy Wasze dzieci lubią słuchać, gdy im czytacie? Moje uwielbiają 💜 Wydawnictwa zaskakują nas mnogością propozycji. Baśnie, bajki, wiersze dla dzieci, książeczki edukacyjne, książeczki kreatywne. Do wyboru, do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jako rodzice mamy nie lada orzech do zgryzienia szukając książeczki, która spodoba się naszemu dziecku, a przy tym spełni swoje zadanie, jednocześnie ucząc i bawiąc nasze pociechy.


Będąc młodą mamą szukałam dla niespełna 2-letniej córki książki innej niż zbiór krótkich czytanek, wierszy czy baśni. Koleżanka poleciła mi serię opowiadającą o przygodach małej myszki imieniem Tupcio Chrupcio. Zaopatrzyłam się w jedną z nich, a po powrocie do domu od razu zaczęłyśmy czytać i oglądać kolorowe ilustracje. Moja córka pokochała ją od pierwszej chwili 💜 Od tamtej pory nasza kolekcja rozrosła się i nadal jest jedną z ulubionych serii córeczki. Córka zabiera je często do przedszkola, aby pani mogła poczytać o nowych doświadczeniach Tupcia wszystkim dzieciom w grupie.


Książeczki te wspomagają rodziców w edukowaniu dziecka, pomagają wyjaśnić problematyczne kwestie, a także przygotowują dziecko na nowe sytuacje, z jakimi przyjdzie się zmierzyć naszym pociechom. W rodzinie pojawi się nowe dziecko, a może czas na rozstanie się z pieluchą? Wasze dziecko nie chce myć zębów, a może często kaprysi? Z pomocą Tupcia Chrupcia rozproszycie lęki, wskażecie negatywne zachowania, doskonale się przy tym bawiąc i co najważniejsze umacniając emocjonalną więź ze swoim dzieckiem.


Przygody Tupcia Chrupcia zostały przetłumaczone z języka włoskiego przez Elizę Piotrowską, znaną i cenioną autorkę literatury dziecięcej. Dodatkowym walorem są ilustracje Marco Campanella. Popularność małego mysiego bohatera przyczyniła się do powstania animowanego serialu o perypetiach Tupcia oraz całej masy książeczek edukacyjnych z zadaniami.

Znacie tę serię? Jakie książeczki czytacie dzieciom?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)