Portfel piszczy, choć w czerwcu dość cicho - zapowiedzi


W czerwcu stałam się zbyt wybredna, albo wydawcy zwolnili tempo szykując się na okres wakacyjny. Co ciekawe, w tym miesiącu nie ma żadnej premiery książki Mroza! Niewiarygodne 😜Za to są tytuły, bez których nie wyobrażam sobie gorących, letnich dni. Sami zobaczcie ☺

14 czerwca

Anna Szafrańska
Grzech pierworodny
Novae Res
New Adult


Miłość pełna pasji i namiętności. 
Przyjaźń, która przetrwa wszystko. 
Dwa zwaśnione rody, które niegdyś żyły w zgodzie. 

Ona: przykładna córka, siostra, przyjaciółka. Uczynna, grzeczna, dbająca o dobro innych. Podążająca za swoimi marzeniami i pasjami. 
On: tajemniczy, niebezpieczny, nieziemsko przystojny. Gniewny, ignorujący wszelkie zasady, gardzący ludźmi. Nieliczący się z nikim. 

Dwa całkowicie odmienne charaktery nie były przeszkodą, by serca zabiły jednym rytmem, lecz na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, łączące obie rodziny. Czy powszechna zmowa milczenia jest w stanie rozdzielić dwoje ludzi, których połączyła niewinna miłość? 

Miłość. Honor. Lojalność. Tajemnica. Zdrada.


💓💓💓 Pierwszy tom tej historii, zatytułowany Widmo grzechu utwierdził mnie w przekonaniu, że Anna Szafrańska jeszcze namiesza w polskim New Adult. Do nowej książki napisałam rekomendację i gorąco zachęcam – przeczytajcie 💓💓💓


Adam Faber
Kroniki Jaaru. Księga luster
Czwarta Strona
Fantastyka

Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!

Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia. 

Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt. 

Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato?

💓💓💓 Podobno bohaterka tej książki jest żeńskim wcieleniem Harrego Pottera (co sprawdzę), ale jedno wiem na pewno - to jedna  z najpiękniej wydanych książek młodzieżowych. 💓💓💓

Raphael Montes
Sekretna kolacja
Filia
Sensacja i kryminał

Czterech przyjaciół wynajmuje luksusowe mieszkanie w dzielnicy Copacabana. Wydaje im się, że mają u stóp cały świat. Nie wszystko jednak układa się po ich myśli i wkrótce wpadają w długi. Aby zdobyć pieniądze, decydują się na kontrowersyjny biznes. Urządzają ekskluzywne kolacje, których menu dalece przekracza granice tego, co uważa się za jedzenie. Z czasem przyjaciele przekonują się, że biedny czy bogaty, czarny czy biały, stary czy młody – w czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi. 

Kilku przyjaciół, wielkie pieniądze, niespełnione ambicje, mroczny sekret i przerażająca spirala zbrodni, która rozpoczęła się od niewinnego żartu, a skończyła na samym dnie piekła.

💓💓💓 W tym miesiącu o dziwo Mróz nic nie wydaje! Przypadek? Nie sądzę. Jednak Sekretna kolacja może zaspokoić nasze apetyty na sensację.💓💓💓

Natalia Sońska, Agata Przybyłek
Przyjaciółki
Czwarta Strona
Obyczajowa

Dwa stojące na granicy rozpadu związki i dwie różne historie. Podczas gdy jedni muszą walczyć o miłość, inni niszczą ją na własne życzenie... 
Dzięki służbowemu wyjazdowi Miłka wreszcie może odetchnąć od zwykłej, szarej codzienności. I od związku, w którym jest szczęśliwa... przynajmniej tak jej się wydaje. Kiedy spotyka na swojej drodze innego mężczyznę, zaczyna wątpić, czy to, co miała do tej pory, rzeczywiście było spełnieniem jej marzeń. 

Czy będzie mogła liczyć na wsparcie i dobrą radę przyjaciółki? W życiu Ani również nie układa się najlepiej. Z powodu dramatycznych wydarzeń z udziałem jej męża, oboje oddalają się od siebie, a Ania nie ma już sił, by walczyć o rodzinę. Bez ukochanego nie potrafi jednak cieszyć się każdym dniem. 

💓💓💓Duet pisarek, które przed oddaniem książki do druku nigdy się nie spotkały - czy to się uda? Zobaczymy. Na razie jestem urzeczona okładką i zachęcona pierwszymi rozdziałami (morze, piraci i te sprawy...) 💓💓💓


Sylvia Day
W ogniu namiętności
Akurat
Romans

Cztery gorące historie, cztery fascynujące opowieści z namiętnością w roli głównej. Rachel, Layla, Ana i Darcy: cztery kobiety, których całkowicie odmienne życiowe ścieżki prowadzą do tego samego celu: wielkiej, wszechogarniającej, dzikiej i bezpruderyjnej miłości. Nie ma fantazji, której nie można zrealizować, nie ma rozkoszy, po którą nie można sięgnąć, nie ma zasad, których nie można złamać. Są pragnienia, fantazje i żądze, które trzeba zaspokoić. Za wszelką cenę..


💓💓💓 Romans wychodzi Sylvii Day całkiem nieźle. Czy i tym razem będzie podobnie?  💓💓💓

Tarryn Fisher
Bad Mommy
SQN
Sensacja

Jak daleko się posuniesz, aby zawładnąć czyimś życiem?
Wciągający, pełen intryg i obsesyjnej miłości thriller psychologiczny. 


Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się powierniczką Jolene.

Z czasem zachowanie Fig zaczyna być coraz bardziej niepokojące – kobieta gromadzi w domu rzeczy identyczne jak u przyjaciółki, kupuje takie same ubrania, a na Instagramie publikuje zdjęcia Dariusa. Czy prawdziwym obiektem jej zainteresowania jest Jolene, jej przystojny mąż, czy mała Mercy? A może chciałaby mieć ich wszystkich?


💓💓💓 Tarryn Fisher to mój pewniak czerwca, aż się boję zaczynać, wciąż mając w pamięci Margo. 💓💓💓

21 czerwca

Brittainy C. Cherry
Woda, która niesie ciszę
Filia
New Adult

Ulotne chwile. Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic. 
Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego. 
Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień. 
Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach. O chwilach.

💓💓💓 Kocham Brittainy C. Cherry za magię emocji, jaką umieszcza w swych książkach. Ta podobno jest najlepsza, a ja mocno w to wierzę ☺💓💓💓


Sabaa Tahir
Ember i the Ashes. Pochodnia w mroku
Akurat
Fantastyka

Po dramatycznych wydarzeniach podczas czwartej Próby, Elias i Laia uciekają z Serry i ścigani przez wojańskich żołnierzy ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z okrytego złą sławą więzienia w Kauf swojego brata, Darina, jedynego zdolnego przynieść wolność Scholarom. Elias jest zdecydowany pomóc Lai za cenę swojej wolności, a nawet życia. Tymczasem przeciwko Lai i Eliasowi sprzysięgają się wszystkie siły, ludzkie i nadludzkie. Przyjdzie im zmierzyć się z licznym gronem nieprzyjaciół: żądnym krwi imperatorem Markusem, bezwzględną komendantką Czarnego Klifu, sadystycznym naczelnikiem więzienia, a przede wszystkim z Heleną, zakochaną w Eliasie a jednocześnie wierną imperatorowi. Helena, zgodnie z wolą imperatora zostaje wysłana z misją odszukania Eliasa Veturiusa oraz scholarskiej niewolnicy, która pomogła mu w ucieczce i jak się okazuje jest obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami.

💓💓💓 Nareszcie będzie dalszy ciąg Imperium ognia! Po premierze pierwszego tomu powstała plotka, że na drugi będziemy czekać 7 lat ☺ Jak widać nie warto wierzyć plotkom ☺💓💓💓

Przeczytacie coś z mojej listy? Na co najbardziej czekacie?


* zdjęcia książek pochodzą ze strony www.datapremiery.pl - najlepszego serwisu premierowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)