Różany – kompletne wydanie sagi Bogny Ziembickiej


Dworek w Różanach to rodzinny dom Zosi Boruckiej, która żyje tam szczęśliwie z ojcem, swoją dawną nianią Zuzanną, wśród przyjaciół. Z pasją zajmuje się kwiatowym ogrodem oraz ekologicznymi uprawami. I marzy o założeniu rodziny z Krzysztofem, którego kocha od dawna.
Jednak życie bywa przewrotne – rodzina Boruckich traci ukochane Różany. W Krakowie Zosia zaczyna nowe, zupełnie inne życie. Czy zazna jeszcze radości i szczęścia? Spełni marzenia o miłości? Czy otuchę i wsparcie da jej Krzysztof czy Eryk – przyjaciel, który nie ukrywa, że chciałby być kimś więcej?

Tak rozpoczytna się romantyczna opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie. O nieustającej potrzebie miłości i przyjemności, jaką czerpiemy z drobnych rzeczy. Wydawnictwo Jak postanowiło oddać w ręce czytelników pełne wydanie cyklu Różany Bogny Ziembickiej: 5 części w dwóch tomach, które chciałabym Wam dziś pokazać.


Pierwszy tom sagi ukazał się w 2012 roku i wzbudził ciepłe uczucia w sercach czytelniczek, dlatego też wkrótce pojawiły się kolejne części: 
  • Wiosna w Różanach 
  • Tylko dzięki miłości
  • Bądź przy mnie  
  • Na zawsze Różany.

Co o książce pisze wydawca?

Saga Różany to niezwykły romans, dający do myślenia, inteligentnie napisany z niezwykłą dbałością o realia i z wieloma nieoczekiwanymi elementami. Jest to zaczynająca się na początku XX wieku, kończąca zaś współcześnie opowieść o losach Zosi Boruckiej, jej niani Zuzanny Hulewicz oraz jej przyjaciółki Marianny Milejko. Trzy kobiety z trzech różnych pokoleń wiąże podkrakowska wieś Różany i położony w niej dwór. Przedwojenny i współczesny Kraków, brytyjska Tanganika, Prusy Wschodnie, hitlerowskie Niemcy, Rosja sowiecka, a przede wszystkim Różany, i na ich tle historia trzech niezwykłych kobiet. W sagach takich jak ta można poczuć smak międzywojnia, zanurzyć się w świecie, który na zawsze przeminął.


Kim jest Bogna Ziembicka?

Pisarka to rodowita Krakowianka, filolog i doskonały gawędziarz. Swą opowieść o Różanach snuje z pasją i zaangażowaniem, a inspiracją do napisania sagi rodzinnej stały się jej osobiste Różany – czyli mały letni domek w pięknej okolicy.Już jutro będę miała dla Was konkurs z pakietem książek do wygrania, w sam raz na zbliżający się dzień kobiet. 

Zapraszam w poniedziałek, 6 marca, o 17:00.


< fragmenty książki >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)