Róża – Agnieszka Opolska. Zapowiedź


Nowy rok będzie obfitował w premiery, a wiele z nich przedstawię na blogu. Zachęcam do komentowania, ponieważ Wasze zainteresowanie ma moc sprawczą i generuje konkursy ☺

Pamiętacie książkę Anna May autorstwa Agnieszki Opolskiej? Autorka powraca z nową powieścią, wydaną na swoich zasadach i we własnym wydawnictwie. Czy książka okaże się sukcesem? O tym przekonamy się wkrótce, ale przyznam, że jestem niesamowicie zaintrygowana. 

Oficjalna zapowiedź

Życie Róży jest uporządkowane i przewidywalne: praca w szkole, mieszkanie na krakowskim strzeżonym osiedlu, szczęśliwy związek. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka. 

Wszystko zmienia się w dniu, w którym odkrywa tajemnicę swojego męża, Daniela. Podejmuje decyzję, w konsekwencji której trafia do miasta na północy Francji. Jaką rolę w życiu dziewczyny odegra przedziwne miejsce o nazwie Maison i jego tajemniczy szef, Christopher?

Kilka słów o autorce

Agnieszka Opolska – autorka Anny May (Literackiego Debiutu Roku 2015) w nowej powieści zostaje wierna temu, o czym lubi pisać najbardziej, czyli sztuce. Trzyma przy tym fason i drugą powieścią zgrabnie balansuje między „dziełem” a „produktem masowym”.

Róża, jako opowieść o zagubionym człowieku, to po prostu piękna literatura. 

„… miała to do siebie, że zawsze wierzyła w przegrane sprawy: przegraną sprawę z matką, przegraną sprawę z ojcem i przegraną sprawę z wujkiem. A teraz w przegraną sprawę z Danielem. Gdyby świat był dla niej trochę bardziej wyrozumiały, chociaż jedna z tych spraw byłaby wygrana”.


Szczegóły
Tytuł: Róża
Autor: Agnieszka Opolska
Wydawnictwo: Opolska
Oprawa: twarda
Liczba stron: 420
Książka zawiera ilustracje
Premiera: 14 stycznia 2017

Skusicie się? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)