Namiętna gra – Alice Clayton. Początek rudej trylogii.


Zanim Alice Clayton sięgnęła po pióro, pracowała ponad dziesięć lat w przemyśle kosmetycznym. Na szczęście porzuciła kosmetyki dla pisania i była to jedna z najlepszych decyzji w jej życiu. Dlatego jeśli szukacie lekkiej, zabawnej, romantycznej historii, w dodatku napisanej z rozmachem i w sympatycznym stylu – śmiało sięgajcie po jej książki. The Redhead Series to pikantna beczka śmiechu, w dodatku niepozbawiona ciekawych elementów socjologicznych.

Co w fabule piszczy?

Trzydziestoletnia Grace Sheridan marzy o tym, by zostać aktorką. Trzyma za ogon ostatnią szansę, by wybić się w środowisku przepełnionym młodziutkimi gwiazdkami i leci do Los Angeles, gdzie dzięki swojej przyjaciółce – agentce gwiazd poznaje Jacka Hamiltona (zabójczo przystojnego aktora młodego pokolenia). Między Sheridan a Hamiltonem dosłownie iskrzy od seksualnego napięcia, ale publiczny romans mógłby zaszkodzić obojgu... Jak wybrną z impasu? Jakie poniosą koszty? Przeczytajcie.

Wirujący seks

Alice Clayton pisząc The Readhead Series udowodniła, że nie jest autorką jednej powieści*, a tworząc komediowe erotyki czuje się jak ryba w wodzie. Pierwszy tom cyklu o rudzielcu zatytułowany Namiętna gra jest zabawną, lekką, nieprzesłodzoną opowieścią o związku "starej", ponad trzydziestoletniej kobiety (sic!) z młodą gwiazdą filmu. Bohaterowie zmagają się nie tylko z opinią publiczną, ale też z własnymi lękami i obawami, a ich dylematy moralne, solidnie okraszone scenami seksu i żartami sytuacyjnymi wciągają jak najlepsza komedia romantyczna (gwarantuję wam, że czytając w miejscu publicznym staniecie się ciekawym zjawiskiem prezentującym bogatą mimikę twarzy).

Fabuła rozwija się w stałym, dynamicznym tempie, a sceny romantyczne, zabawne i erotyczne zostały zmiksowane w jak najlepszych proporcjach. Zastrzeżenie mam tylko do finału, który zawiera zbyt dużo seksu, ale zaspokoi z pewnością czytelniczki spragnione namiętnych scen, w których Hamilton prezentuje swoje walory :)

Na uwagę zasługuje doskonała kreacja bohaterów: szalona, zadziorna Grace ma niewiarygodną skłonność do gaf i krępujących zachowań, czasem zachowuje się jak nastolatka i wzbudza ogromną sympatię, dzięki czemu idealnie pasuje do dowcipnego Jacka, który swym młodzieńczym urokiem wprawia w drżenie zarówno serca setek fanek jak i nas, czytelniczek. Jego chłopięcy urok, niewinność i naturalność sprawiają, że jesteśmy w stanie wybaczyć mu rożne postępki, jakich z upodobaniem się dopuszcza.

Podsumowując: Namiętna gra to zabawna, relaksująca opowieść, w której na próżno szukać dramatu i kolejnej uzależnionej od władczego partnera bohaterki. Clayton postawiła na motyw różnicy wieku w związku (i w dodatku to kobieta jest o 9 lat starsza), dzięki czemu w pełnym świetle pokazała lęki wynikające w braku wiary w siebie. Wbrew tytułowi, jedyna gra w jaką grają bohaterowie to ta, odbywająca się w łóżku. Natomiast jeśli chodzi o relacje międzyludzkie – autorka pokazała, że szczerość jest kluczem otwierającym serce, a prawdziwa miłość nie uznaje granic. Serdecznie polecam.


Szczegóły
Tytuł: Namiętna gra
Autor: Alice Clayton
Przekład: Agnieszka Kocel
Cykl: The Readhead Series T I

Ocena
Treść: dobra 7/10
Styl: dobry
Okładka: świetna


* w Polsce najbardziej znaną książką autorki jest Nie dajesz mi spać (Wallbanger z cyklu Coctail)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie i proszę, nie obrażaj nikogo.
Masz pytania, wnioski, spostrzeżenia? Pisz śmiało ;)